Cargo lotnicze do Chin? Jest nowa możliwość transportu towarów przez Lipsk

DHL Express uruchomił nową trasę cargo łączącą Państwo Środka i rynek europejski. Dla polskich firm oznacza to efektywniejszy, bardzo szybki, łańcuch dostaw, a dla konsumentów większy dostęp do towarów z rynku chińskiego.

Publikacja: 24.06.2022 11:53

Połączenie z Chin do Niemiec będzie realizowane na pokładzie Boeinga 777F.

Połączenie z Chin do Niemiec będzie realizowane na pokładzie Boeinga 777F.

Foto: Grayling/DHL Express

W ten sposób operator obsługujący międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze zwiększy przepustowość połączeń lotniczych w tej części świata. Celem DHL Express jest ułatwienie przepływów handlowych z południowymi Chinami oraz zwiększenie dostępu europejskich firm i konsumentów do dóbr i towarów z Azji.

– Uruchomienie nowej trasy jest odpowiedzią na ciągle rosnące potrzeby naszych klientów. Chiny bowiem to główny kierunek skąd polskie przedsiębiorstwa importują towary. W ubiegłym roku liczba przesyłek z Państwa Środka była o ok. 50 proc. większa niż z USA czy Niemiec – mówi Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express Polska.

Czytaj więcej

Jak eksportować do Chin w erze polityki zero Covid?

- Polscy konsumenci i przedsiębiorstwa najczęściej z Chin zamawiają elektronikę (części i podzespoły, narzędzia elektryczne, elektronikę użytkową i sprzęt domowy), a także odzież, dobra konsumpcyjne, części do aut, sprzęt budowlany i urządzenia medyczne. W samym 2021 roku import sprzętu elektronicznego z rynku chińskiego do Polski wzrósł aż o 66 proc. w porównaniu do 2020 r. – dodaje Osiecki.

Nowa trasa jest obsługiwana przez AeroLogic GmbH, towarową linię lotniczą założoną wspólnie przez DHL Aviation i Lufthansę Cargo. Spółka planuje sześć dodatkowych lotów (maszyną Boeing 777F) tygodniowo w obie strony, które mają się odbywać z lotniska w Shenzhen w Chinach do Lipska w Niemczech przez Delhi w Indiach. Nowe połączenia na trasie Europa-Chiny zwiększą przepustowość transportu towarów drogą lotniczą o ponad 500 ton.

Wcześniej, bo w październiku 2021 r., DHL Express uruchomił trasę z Shenzhen do Los Angeles w USA. Obecnie DHL Express obsługuje łącznie już ponad 30 lotów tygodniowo z Shenzhen Gateway.

Chiny
Bank Pekao stracił w Chinach swego żubra
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Chiny
Polscy eksporterzy wołowiny powinni działać. Rynek chiński czeka
Chiny
Chiny stają się trudnym rynkiem dla polskich eksporterów mleka
Chiny
Targi dotyczące łańcuchów dostaw odpowiedzią Chin
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Chiny
Rekordowa wartość handlu transgranicznego Chin