KUKE i Propav ułatwią polskim eksporterom wejście na afrykańskie rynki

KUKE i Propav Infraestructuras podpisały porozumienie o współpracy, które umożliwi polskim eksporterom włączenie się w łańcuchy dostaw w ramach globalnych projektów koncernu.

KUKE może już ubezpieczać inwestycje polskich firm na Ukrainie

Obowiązuje już znowelizowana ustawa o ubezpieczeniach gwarantowanych przez Skarb Państwa, która umożliwia KUKE ponownie obejmowanie ochroną inwestycji polskich firm na Ukrainie, pomimo że trwa tam wojna.

Europejska sieć łączy przedsiębiorców – także tych z Polski i Wielkiej Brytanii

Korzystając z sieci Enterprise Europe Network można również znaleźć kontrahentów spoza Unii Europejskiej, w tym brytyjskich. Część z nich aktualnie poszukuje dostawców z Polski.

Nowe zasady ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa

Dzięki nowym przepisom więcej firm i instytucji będzie mogło skorzystać z ubezpieczeń oferowanych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Władyczak: budujemy trwałą i silną obecność na rynku ukraińskim

Ubezpieczamy sprzedaż towarów na Ukrainę i przez ponad rok byliśmy jedynym podmiotem ubezpieczeniowym w UE, który to robił. Możemy też ponownie ubezpieczać inwestycje polskich firm w Ukrainie i ich finansowanie – mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.

Wrocław z regionalnym biurem PAIH

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła w stolicy Dolnego Śląska drugie z biur regionalnych.

Indonezja to obiecujący kierunek dla polskich firm

Polscy przedsiębiorcy zainteresowani rynkiem indonezyjskim mogą udać się tam na misję gospodarczą w październiku br. i wziąć udział w Indonesia - Europe Business Forum 2023 oraz 38. edycji wielobranżowych targów Global Expo Indonesia 2023.

PAIH otworzyła pierwsze z dwunastu regionalnych biur handlowych

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła w Katowicach pierwsze z krajowych biur. Zadaniem tej, jak i kolejnych placówek, będzie wsparcie rodzimych przedsiębiorców, szczególnie z sektora MŚP, w rozwoju ich działalności na rynkach zagranicznych.

PAIH utworzy w regionach sieć Polskich Biur Handlowych

Będą to placówki wewnątrzkrajowe. Ma być ich 12. Pracownicy biur mają zadbać o rozpoznawalność Agencji w regionach i wsparcie firm z sektora MŚP w ekspansji zagranicznej.

Współpraca polsko-ukraińska przy odbudowie Ukrainy ma zyskać szersze ramy i nabrać rozpędu

Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.

Oszast: Małe i średnie firmy też mogą eksportować

Korzystając z wiedzy nabytej przez wiele lat od zagranicznych inwestorów rodzime przedsiębiorstwa powinny kierować się mocniej w stronę sprzedaży i ekspansji zagranicznej - mówi Grzegorz Oszast, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

10 mln zł dotacji z NCBR na pomoc w ekspansji na rynki zagraniczne

Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości ich firm, zainteresowani ekspansją poza krajem mogą pozyskać dotacje z programu INNOGLOBO realizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Odbudowa Ukrainy będzie wymagała ubezpieczeń od skutków działań wojennych

Kluczową rolę w odbudowie naszego wschodniego sąsiada cierpiącego na skutek rosyjskiej agresji odegra system gwarancji i ubezpieczeń inwestycji od ryzyka wojny i zniszczenia. Jest on już omawiany na forum globalnym.

Oczeretiana: 60 proc. ukraińskiego eksportu trafia teraz do krajów UE

Przed rosyjską inwazją ukraiński eksport osiągnął rekordowy rezultat. Od wybuchu wojny zmalał jednak o 50 proc., a teraz znów odżywa – mówi Oksana Oczeretiana, członkini zarządu ukraińskiej Agencji Wsparcia Eksportu (Export Credit Agency Ukraine).

Program Re_Open UK – dodatkowy czas na złożenie wniosków przez firmy

Marcowe rundy naboru wniosków w ramach programu Re_Open UK od przedsiębiorców dotkniętych skutkami brexitu zostały nieco przesunięte. Ostateczny termin ustalono na 7 kwietnia.

Bliski Wschód jest otwarty na polskie artykuły spożywcze

Polscy producenci żywności widzą możliwości rozwoju sprzedaży na Bliskim Wschodzie. Za nimi obiecujące spotkania na największych globalnych targach żywności Gulfood w Dubaju.

Kiedy nowozelandzki kiwi trafi bez cła na polskie stoły?

W połowie lutego br. Komisja Europejska przesłała do Rady projekt decyzji w sprawie zawarcia układu o wolnym handlu z Nową Zelandią. Umowa ta, gdy już wejdzie w życie, będzie miała znaczenie dla polskich przedsiębiorców, szczególnie z sektora rolnego.

Graczyk: Spójrzmy, jak polską gospodarkę postrzega świat

Możemy już bez wątpienia mówić o marce polskiej gospodarki - przekonuje Marcin Graczyk, dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.