Poznań też z biurem regionalnym PAIH

W stolicy Wielkopolski otwarto dziś kolejne regionalne biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Jak odzyskać należności od brytyjskich kontrahentów?

Wielka Brytania to jeden z najważniejszych dla Polski rynków eksportowych. Jednak relacje biznesowe z zagraniczną firmą, także brytyjską, są obciążone ryzykiem problemów z odzyskaniem należności w przypadku nierzetelności kontrahenta.

Nowe ryzyka w handlu z Ukrainą można zabezpieczyć

Ewentualną niewypłacalność ukraińskich kontrahentów polskie firmy mogą sobie zabezpieczyć korzystając z gwarancji i akredytyw bankowych oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Już tuzin biur PAIH w regionach. Dwunaste powstało w Rzeszowie

Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła dwunaste już ze swych regionalnych biur handlowych. Na mapie kraju pojawił się oddział w stolicy Podkarpacia.

PAIH otworzyła kolejne biuro regionalne, tym razem w Lublinie

Lubelska placówka Agencji, będąca już jej jedenastym biurem regionalnym, ma stanowić wsparcie dla firm z całego województwa. Wesprze też przedsiębiorców w kontaktach z Ukrainą.

KUKE i Credit Agricole Bank Polska wspólnie wesprą eksporterów

Credit Agricole Bank Polska dołączył do grona banków, które mogą wspierać działalność inwestycyjną swych klientów - eksporterów z wykorzystaniem instrumentów KUKE.

Nowe zagraniczne biuro PAIH w Wilnie

Otwarte w połowie marca zagraniczne biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu obejmie swą działalnością Litwę, ale także Łotwę i Estonię.

Polskie MŚP coraz lepiej radzą sobie na emirackim rynku żywności

Tegoroczna edycja wielkich, prestiżowych targów Gulfood w Dubaju potwierdziła trend, że firmy z sektora MŚP są ważnym oknem dla eksportu polskiej żywności na rynki trzecie, w tym szczególnie do krajów muzułmańskich.

Czy polskie MŚP skorzystają na uczestnictwie Wielkiej Brytanii w programie Horyzont Europa?

Fundacja Polonium we współpracy z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Polsce i brytyjską rządową Siecią ds. Nauki i Innowacji opublikowała analizę obecnych i prognozę dla przyszłych polsko-brytyjskich relacji w zakresie badań i innowacji. Płynące z niej informacje mogą dać do myślenia przedstawicielom MŚP w Polsce chętnym działać na rynku brytyjskim.

KUKE i ukraiński Oszczadbank będą współdziałać na rzecz odbudowy Ukrainy

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Oszczadbank będą wspólnie wspierać inwestycje polskich firm na Ukrainie i ich udział w odbudowie kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Śląsk i Walia - korzystna polsko-brytyjska współpraca regionalna

W połowie stycznia br., po dwóch dekadach, odnowiono memorandum dotyczące współpracy pomiędzy województwem śląskim a rządem Walii. Przyjęto też zarys planu działań na przyszłość.

Rodzimi eksporterzy nie korzystają z pomocy państwa

Aż 87 proc. firm, które eksportują nie skorzystała w br. z żadnych instrumentów wsparcia eksportu oferowanych przez instytucje państwowe.

Wsparcie promocji eksportu MŚP – rusza nabór wniosków

Od dziś przedsiębiorcy mogą składać aplikacje do resortu rozwoju i technologii o wsparcie promocji działań eksportowych na rynkach światowych w 2024 r. To program dla mikro, małych i średnich firm.

KUKE i Propav ułatwią polskim eksporterom wejście na afrykańskie rynki

KUKE i Propav Infraestructuras podpisały porozumienie o współpracy, które umożliwi polskim eksporterom włączenie się w łańcuchy dostaw w ramach globalnych projektów koncernu.

KUKE może już ubezpieczać inwestycje polskich firm na Ukrainie

Obowiązuje już znowelizowana ustawa o ubezpieczeniach gwarantowanych przez Skarb Państwa, która umożliwia KUKE ponownie obejmowanie ochroną inwestycji polskich firm na Ukrainie, pomimo że trwa tam wojna.

Europejska sieć łączy przedsiębiorców – także tych z Polski i Wielkiej Brytanii

Korzystając z sieci Enterprise Europe Network można również znaleźć kontrahentów spoza Unii Europejskiej, w tym brytyjskich. Część z nich aktualnie poszukuje dostawców z Polski.

Nowe zasady ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa

Dzięki nowym przepisom więcej firm i instytucji będzie mogło skorzystać z ubezpieczeń oferowanych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Władyczak: budujemy trwałą i silną obecność na rynku ukraińskim

Ubezpieczamy sprzedaż towarów na Ukrainę i przez ponad rok byliśmy jedynym podmiotem ubezpieczeniowym w UE, który to robił. Możemy też ponownie ubezpieczać inwestycje polskich firm w Ukrainie i ich finansowanie – mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.