Resort rozwoju wyróżni polskie przedsiębiorstwa, które odnoszą sukcesy na międzynarodowym rynku uzbrojenia, przyczyniając się do rozwoju polskiej gospodarki i wzmacniania pozycji Polski jako znaczącego gracza w sektorze obronności i bezpieczeństwa.

Dla kogo konkurs MRiT?

Konkurs skierowany jest do polskich firm prowadzących działalność eksportową w branży obronnej i bezpieczeństwa. Chodzi m.in. o innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP). Resort rozwoju czeka na zgłoszenia od firm różnej wielkości i profilu działalności, które mogą pochwalić się osiągnięciami w zakresie eksportu uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Czytaj więcej

Integracja jest kluczem do budowy silnej pozycji polskich firm technologicznych

Laureat konkursu otrzyma nagrodę specjalną ministra rozwoju i technologii dla „Najlepszego Eksportera Uzbrojenia, która zostanie wręczona podczas uroczystej gali zakończenia XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach. Jak czytamy w regulaminie konkursu: „Celem przyznania Nagrody Specjalnej jest promowanie najlepszych polskich przedsiębiorców przemysłu obronnego, w tym MŚP, których doświadczenia biznesowe obejmują produkcję sprzętu i uzbrojenia wojskowego oraz wytwarzanie innowacyjnych produktów i technologii podwójnego zastosowania …”. Nagroda specjalna ma charakter honorowy i nie wiąże się z gratyfikacjami finansowymi.

Jak wziąć udział w konkursie?

Firmy zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się bezpośrednio do MRiT wypełniając formularze zgłoszeniowe elektronicznie i przesyłając je do resortu do 9 sierpnia br.