Rosnące zainteresowanie webinarami

Kiedy w Polsce wprowadzono obostrzenia, przedsiębiorcy zaczęli szukać rozwiązań, dzięki którym będą w stanie poradzić sobie w nowej rzeczywistości. M.in. umożliwili pracownikom zdalne wykonywanie obowiązków – z badania firmy Michael Page wynika, że ok. 60% Polaków ma możliwość wykonywania swoich zadań na odległość. Pojawiły się jednak inne problemy. W zasadzie niemożliwe stało się organizowanie stacjonarnych szkoleń i konferencji, a przecież pracownicy muszą w jakiś sposób poszerzać kwalifikacje. Niektórzy, żeby w ogóle mogli zacząć wykonywać swoje zadania, powinni przejść przez szkolenie. Przydatna okazuje się możliwość organizowania webinarów, czyli spotkań e-learningowych, w których wykorzystuje się transmisję audio-wideo. Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym. Wygoda takich rozwiązań wynika m.in. z tego, że jeśli z pewnych przyczyn nie możesz uczestniczyć w danym szkoleniu, to najczęściej później jest ono dostępne do odtworzenia.

Jak przebiega webinar? Osoba, która go prowadzi, porusza dane zagadnienie, omawia je, ale może również angażować do dyskusji uczestników. Następnie mogą oni zadawać pytania dotyczące prezentacji lub szerzej, omawianego tematu. Często dla wielu odbiorców etap tych pytań jest kluczowy, gdyż mogą rozwiać swoje wszystkie wątpliwości.

Ogromnym plusem webinarów jest możliwość uczestniczenia w nich w pełni zdalnie i na dowolnym urządzeniu. Najczęściej należy zapisać się na dane spotkanie, a następnie tuż przed jego rozpoczęciem kliknąć w odpowiedni link i poczekać na rozpoczęcie. Nie potrzebujesz do tego komputera – możesz oglądać dane wystąpienie na smartfonie czy tablecie. Wystarczy, że masz dostęp do internetu.

Webinary darmowe i płatne

Dla wielu przedsiębiorców organizowanie szkoleń online stało się sposobem na kontynuowanie prowadzonej działalności. Firmy dalej mogą oferować zainteresowanym możliwość uczestniczenia np. w zajęciach z języka angielskiego. Przekonanie odbiorców do takiej formy spotkań otworzyło markom szkoleniowym nową furtkę. Często miały one problem ze zorganizowaniem wystarczającej liczby osób, aby opłacalne było prowadzenie nauczania. Znalezienie ich w sieci jest okazuje się łatwiejsze.

Nie wszyscy dzielą się wiedzą wyłącznie odpłatnie. W internecie możesz znaleźć wiele webinarów, które dostępne są całkowicie za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się na nie i pojawisz wtedy, kiedy będą się rozpoczynać.

Nauczanie w ramach akademia.home.pl

Jeśli interesują cię bezpłatne webinary, zwróć uwagę na te, które są dostępne pod adresem akademia.home.pl. Dotąd wzięło w nich udział ponad 10 tys. uczestników, a dotyczą one przede wszystkim zagadnień związanych z prowadzeniem działalności w sieci. W 2020 roku powstała rekordowa liczba sklepów internetowych – ci, którzy rozpoczęli sprzedaż przez internet, dzięki webinarom organizowanym przez home.pl zyskali wartościowe źródło wiedzy m.in. na temat e-marketingu. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny. Oto przykładowe tematy spotkań, w których można było uczestniczyć:

  • Jak stworzyć politykę zwrotów w sklepie internetowym i uniknąć kosztownych błędów?
  • Jak prowadzić zdalne lekcje przy pomocy narzędzi Google?
  • Grafika – jak skutecznie zaznaczać obiekty i pozbywać się tła ze zdjęć?

Cały czas planowane są kolejne webinary. Jeśli chcesz w nich uczestniczyć, odwiedź stronę akademia.home.pl i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Materiał Promocyjny