Co kasy fiskalne online Novitus mają wspólnego ze smartfonami i tabletami?

Dynamiczny rozwój technologii sprzedaży sprawia, że przedsiębiorcy nie mogą dziś narzekać na brak nowoczesnych rozwiązań w kasach fiskalnych.

Webinary z rekordową popularnością

Pandemia spowodowała, że w Polsce w zasadzie przestały być organizowane tradycyjne szkolenia i konferencje lub ich liczba została ograniczona do minimum. Tymczasem rekordową popularnością cieszą się webinary. Dzielenie się wiedzą w sieci stało się sposobem na przeprowadzanie szkoleń i przygotowywanie pracowników do wykonywania obowiązków. Ja to działa? Czy warto uczestniczyć w webinarach?

MPS: większa wydajność, niższe koszty

Pandemia wymusiła zmiany w budżecie u niejednego przedsiębiorstwa. I u tych największych jak i u tych mniejszych. Jest sporo firm, w których każda złotówka na nowe inwestycje jest oglądana ze wszystkich stron. Cięcia, programy oszczędnościowe, redukcje… Dlaczego by więc nie zaoszczędzić na druku, zaś uwolnione środki przeznaczyć na inne cele i rozwój firmy?

Inwestycja w brylanty

W dobie rekordowo niskich stóp procentowych warto zainteresować się nie tylko akcjami, ale również innymi, mniej popularnymi formami inwestowania. Do tych ostatnich zalicza się między innymi inwestycja w diamenty (brylanty), która może stanowić ciekawą alternatywę dla lokowania środków w złocie czy srebrze.

Ostatni raz trzeba wymienić „okna” w firmie

14 stycznia, po 10 latach Microsoft zakończył wsparcie systemu operacyjnego Windows 7. Żeby uniknąć wielu potencjalnych zagrożeń dla biznesu związanych z używaniem niewspieranego i nieuaktualnianego oprogramowania warto przejść na Windows 10 Pro.

Dzisiaj biuro można zabrać pod pachę

Dawniej trudno było sobie wyobrazić pracę poza biurem. Biurko było obładowane sprzętem jak telefon stacjonarny, drukarka, skaner, fax i spory komputer stacjonarny. Dzisiaj właściwie wystarczy komputer. I to taki mały, że spokojnie zmieścimy go pod pachę.

Przesiadka na nowy komputer jest łatwiejsza niż myślisz

14 stycznia Microsoft zakończy wsparcie Windows 7. To najwyższa pora, żeby przesiąść się na najnowszą wersję systemu operacyjnego, co zagwarantuje ciągłość jego aktualizacji i lepszą ochronę przed cyberzagrożeniami.

5 rzeczy, które Windows 10 robi lepiej niż 7

Podobno im starsze wino tym lepsze. Niestety ta zależność nie odnosi się do systemów operacyjnych.

Pozwólmy Windows 7 odejść na zasłużoną emeryturę

Poczciwy Windows 7 skończył w 2019 r. 10 lat. Dekada w nowych technologiach, to jak setki lat w przemyśle. Maszyny parowe odeszły już do lamusa, ale z Windows 7 nie każdy potrafi się rozstać.

Dobry powód do wymiany zabytkowych komputerów w firmie

Jeśli komputer spadnie nam z trzeciego piętra na beton, zakup nowego jest nieunikniony. Wymianę wysłużonych komputerów można też rozważyć, gdy kończy się wsparcie dla systemu operacyjnego, który jest na nich zainstalowany.

Koniec wsparcia Windows 7 lada dzień. Hakerzy zacierają ręce

Po dziesięciu latach Microsoft kończy ze wsparciem Windows 7. Od 15 stycznia 2020 r. użytkownicy systemu nie będą otrzymywali już bezpłatnych aktualizacji, w tym poprawek bezpieczeństwa. To bardzo dobra wiadomość dla cyberprzestępców.