I nie chodzi jedynie o internetową transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas czy coraz wyższe parametry użytkowe. Współczesne kasy fiskalne bywają wynikiem naprawdę udanego, atrakcyjnego połączenia z innymi, zaawansowanymi urządzeniami. Czasem też, pod względem konstrukcji, oferowanych możliwości i przyjaznej obsługi, przypominają bardziej popularne obecnie tablety i smartfony, niż kasy rejestrujące. Przykłady? Dwa modele cenionej marki Novitus, czyli Next Online i Novitus One Online.

Nowoczesny wymiar działalności mobilnej

Przenośne urządzenia rejestrujące (wykorzystywane np. w ramach świadczenia usług wymagających dojazdu do klientów czy też sprzedaży obwoźnej towarów) muszą dysponować odpowiednimi rozwiązaniami, które zapewnią sprawną i wygodną pracę w terenie. Takie właśnie cechy posiada jeden z najnowszych modeli uznanej firmy Novitus. Lekka, a przy tym szczelna, solidnie wykonana konstrukcja kasy fiskalnej One Online charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i ergonomiczną sylwetką. W rezultacie, nie tylko zapewnia odporność na intensywne użytkowanie lub częsty transport, ale również komfort użytkowania także w trybie mobilnym. Także, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować urządzenie rejestrujące od Novitus w punkcie handlowym. Okaże się świetnym wyborem zwłaszcza w placówkach dysponujących niewielką przestrzenią na stanowisku sprzedażowym.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na cechy, które świadczą o nowoczesności modelu Novitus One Online. Kasa fiskalna przykuwa wzrok atrakcyjnym, eleganckim designem, w dodatku dostępnym w aż 5 różnych wariantach kolorystycznych. Z pewnością ten aspekt docenią działalności gospodarcze, w których wrażenia estetyczne mocno kojarzone są z prestiżem firmy oraz wysoką jakością obsługi. Atuty wizualne kasy online podkreśla również pokryty warstwą hartowanej szybki ekran dotykowy (5”), działający w kolorze i rozdzielczości 720 x 1 280 pikseli. Co więcej, użytkownik kasy One Online może sam skonfigurować nawet kilka panelów sterowania, o wybranej kolorystyce oraz konkretnym zakresie przycisków i funkcji.

Jeśli dodamy do fakt, że model od Novitus funkcjonuje w oparciu o system Android i zapewnia dostęp do takich opcji, jak poczta elektroniczna, przeglądarka internetowa lub kalendarz – zyskujemy urządzenie rejestrujące, które pod względem wizualnym i użytkowym do złudzenia przypomina nowoczesne, powszechnie stosowane dziś smartfony. Trudno o bardziej optymalne połączenie atutów konstrukcyjnych i funkcjonalnych, zważywszy, że kasa rejestrująca online posiada także inne zalety: zróżnicowane standardy komunikacyjne (porty RS-232, Ethernet, USB, z możliwością rozszerzenia ich o rozwiązania do łączności bezprzewodowej, jak Bluetooth), prosty w obsłudze mechanizm drukujący czy wydajny akumulator.

Kasa fiskalna online z tabletem na pokładzie

Model One Online to nie jedyny przykład urządzenia rejestrującego, które koresponduje z innymi, nowoczesnymi technologiami. Równie interesującym przykładem jest stacjonarna kasa fiskalna Novitus Next Online. W tym przypadku również mamy do czynienia z niedużą, ergonomiczną konstrukcją, utrzymaną w atrakcyjnym, futurystycznym stylu (występującym w 2 wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej). Jednak na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Novitus Next Online stanowi zaawansowane, udane i atrakcyjne połączenie urządzenia rejestrującego oraz tabletu w ramach jednej konstrukcji.

Obsługa tej kasy fiskalnej odbywa się za pomocą dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich to obszerny (7”), kolorowy ekran tabletu, działający w rozdzielczości 480 x 800 pikseli i pozwalający – podobnie jak w poprzednim urządzeniu (One Online) – na swobodną konfigurację panelu sterowania według swoich potrzeb. Drugie zaś to tradycyjna klawiatura, zawierająca 20 przycisków. Oczywiście w Next Online nie zabrakło opcji programowania własnych skrótów klawiszowych, do przypisania np. popularnym elementom z oferty.

Poza faktem, że stacjonarna kasa online od Novitus również działa w oparciu o system Android i umożliwia dostęp do takich rozwiązań, jak kalkulator, przeglądarka internetowa czy poczta e-mail, dysponuje również solidnymi podzespołami (mowa o mocnym procesorze oraz pokaźnej pamięci RAM i Flash) oraz wieloma opcjami z zakresu analizowania czy raportowania sprzedaży. Nie można też zapomnieć o aspekcie komunikacyjnym modelu Next Online. Kasa została wyposażona w interfejs Ethernet i Micro HDMI, wejście audio oraz liczne porty USB i RS-232. Dzięki temu może współpracować z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie (m.in. wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, szufladą kasową, drukarką zamówień), stając się prawdziwym centrum dowodzenia rozbudowanego, sprawnie działającego systemu sprzedaży.

Atuty stacjonarnych oraz mobilnych kas online Novitus

Opisane urządzenia rejestrujące mają również cechy wspólne. I warto je odnotować, zwłaszcza, że oferują naprawdę korzystne, nierzadko innowacyjne rozwiązania. Zacznijmy jednak od tego, że oba modele są w pełni zgodne z systemem fiskalizacji online. Zapewniają internetową transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas (która może odbywać się przewodowo lub – po zastosowaniu odpowiednich rozwiązań – bezprzewodowo), przechowują ważne dane w pamięci chronionej oraz gwarantują ustandaryzowaną współpracę z różnymi terminalami płatniczymi.

"Kasy fiskalne Novitus"

firma.rp.pl

A to nie wszystko. Zarówno One Online, jak i Next Online zyskały dostęp do nowoczesnej, dedykowanej aplikacji NoviCloud, obsługiwanej przez użytkowników z poziomu przeglądarki internetowej. Co oferuje to narzędzie? Wiele atrakcyjnych możliwości, jak choćby gromadzenie bazy danych w chmurze bądź zarządzanie działalnością oraz funkcjami urządzenia rejestrującego (w zakresie analizowania sprzedaży, monitoringu stanów magazynowych itp.) z dowolnego miejsca zapewniającego dostęp do internetu. Ponadto, One Online i Next Online wyróżniają się na tle innych urządzeń rejestrujących pod względem jednego, ważnego parametru: wielkości bazy towarowej. Kasy fiskalne od Novitus zapewniają bowiem zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji PLU dla oferowanych towarów i usług. W praktyce oznacza to, że użytkownik takiej technologii sprzedaży zyskuje w zasadzie pełną swobodę w zakresie zmian dotyczących asortymentu.