20 pomysłów na innowacyjny biznes

Uczestnicy Unicorn Hub DemoDay#2
mat.pras.

20 start-upów pochwaliło się w Warszawie efektami swoich prac. Okazją stał się Unicorn Hub DemoDay#2.

Podczas DemoDay#2 goście mogli zapoznać się z prezentacji 20 wysoce innowacyjnych projektów. Pomysły start-upów dotyczyły m.in. transportu, logistyki, medycyny estetycznej, teleinformatyki, nowych technologii, smart city i wirtualnej rzeczywistości. Prezentacje zakończyły II rundę programu inkubacji Platformy Startowej Unicorn Hub.

Okazja do spotkania start-upów z inwestorami

– Celem Unicorn Hub DemoDay#2 było pokazanie efektów czteromiesięcznego procesu inkubacji. A jednocześnie zachęcanie ponad 30 przedstawicieli funduszy oraz prywatnych inwestorów do rozmów ze start-upami. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy instytucji otoczenia biznesu – mówi Paweł Jedynak z Fundacji „OIC Poland”, koordynator wydarzenia.

– Nawiązanie współpracy start-upów z inwestorami czy wspomnianymi instytucjami może przyczynić się do tego, że młode biznesy będą rosły w siłę dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu – dodaje Paweł Jedynak.

CZYTAJ TAKŻE: Startup Wars – przedsiębiorcy w ringu i milion do wygrania

Po części oficjalnej spotkania swoim doświadczeniem podzielił się z młodymi firmami Wojciech Szapiel, CEO Inventity Foundation. Według niego, zespoły rozwijające start-upy powinny zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni timing czy liczyć na szczęście. Ale także pamiętać o wartościach poszukiwanych przez inwestorów. Wojciech Szapiel mówił też o najczęściej spotykanych barierach wzrostu przedsiębiorstw.

Uczestnicy Unicorn Hub DemoDay#2 jako pierwsi mogli dowiedzieli się również, że do ekosystemu tej platformy dołączy jako partner technologiczny Amazon Web Services (AWS). Dzięki współpracy, którą nawiązała Fundacja „OIC Poland”, lider projektu, wszystkie start-upy mogą skorzystać ze wsparcia w zakresie usług oferowanych przez największą na świecie chmurę w wysokości do 10 tys. dol.

20 pomysłów z trzech obszarów

Potem na scenę Unicorn Hub DemoDay#2 wkraczali już przedstawiciele 20 start-upów. I prezentowali efekty swojej czteromiesięcznej pracy w ramach programu inkubacji Platformy Startowej Unicorn Hub.

Wśród zaprezentowanych pomysłów aż dziesięć było z branży IT/ICT. Dużą uwagą cieszyły się też pomysły z branży medycznej i zdrowia publicznego. W II rundzie inkubacji zostało rozwiniętych aż sześć takich projektów. Trzecim prezentowanym obszarem było smart city/transport.

CZYTAJ TAKŻE: Szansa na pieniądze i szkolenia dla start-upów medycznych

Każdej prezentacji przysłuchiwała się grupa ekspertów, który ma ocenić, który z pomysłów zasługuje na rekomendację Platformy Startowej Unicorn Hub. A ta otwiera drogę do konkursu PARP o dofinansowanie w wysokości do 1 mln zł na dalszy rozwój.

Więcej informacji o start-upach, które uczestniczyły w wydarzeniu, znajduje się tu: INFORMATOR O SPÓŁKACH UNICORN HUB DEMODAY#2

Organizatorem wydarzenia była Fundacja „OIC Poland” oraz 12 partnerów  tworzących ekosystem rozwoju pomysłów biznesowych w ramach Platformy Startowej Unicorn Hub. Kolejny Unicorn Hub DemoDay# planowany jest na lipiec.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jarosińska-Jedynak: Chcemy rozszerzyć definicję MŚP

Podejmujemy działania na rzecz rozszerzenia definicji MŚP w kontekście nowej perspektywy finansowej UE – ...

Potrójne kosmiczne dofinansowanie dla Creotech Instruments

Creotech Instruments zdobyło niemal 26,5 mln zł dofinansowania z NCBR. Konkursowe dotacje spółka wykorzysta ...

Firmy coraz chętniej używają chatbotów

Według prognoz, do 2020 r. chatboty będzie wykorzystywało już ponad 50 proc. średnich i ...

Eksport rośnie, deficyt spada

Belgia to jeden z czterech ledwie krajów Unii Europejskiej, z którymi notujemy ujemne saldo ...

Kontrahenci z Francji płacą w terminach

Gościnność francuska nie dorównuje polskiej, ale nie powinno to odstręczać polskich przedsiębiorców. Do biznesu ...

PGNiG ma partnera do wspierania startupów

PGNiG pozyskało partnera do akceleracji startupów. Jest to akcelerator IDEA Global firmy HugeTech. Przy ...