20 pomysłów na innowacyjny biznes

Uczestnicy Unicorn Hub DemoDay#2
mat.pras.

20 start-upów pochwaliło się w Warszawie efektami swoich prac. Okazją stał się Unicorn Hub DemoDay#2.

Podczas DemoDay#2 goście mogli zapoznać się z prezentacji 20 wysoce innowacyjnych projektów. Pomysły start-upów dotyczyły m.in. transportu, logistyki, medycyny estetycznej, teleinformatyki, nowych technologii, smart city i wirtualnej rzeczywistości. Prezentacje zakończyły II rundę programu inkubacji Platformy Startowej Unicorn Hub.

Okazja do spotkania start-upów z inwestorami

– Celem Unicorn Hub DemoDay#2 było pokazanie efektów czteromiesięcznego procesu inkubacji. A jednocześnie zachęcanie ponad 30 przedstawicieli funduszy oraz prywatnych inwestorów do rozmów ze start-upami. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy instytucji otoczenia biznesu – mówi Paweł Jedynak z Fundacji „OIC Poland”, koordynator wydarzenia.

– Nawiązanie współpracy start-upów z inwestorami czy wspomnianymi instytucjami może przyczynić się do tego, że młode biznesy będą rosły w siłę dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu – dodaje Paweł Jedynak.

CZYTAJ TAKŻE: Startup Wars – przedsiębiorcy w ringu i milion do wygrania

Po części oficjalnej spotkania swoim doświadczeniem podzielił się z młodymi firmami Wojciech Szapiel, CEO Inventity Foundation. Według niego, zespoły rozwijające start-upy powinny zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni timing czy liczyć na szczęście. Ale także pamiętać o wartościach poszukiwanych przez inwestorów. Wojciech Szapiel mówił też o najczęściej spotykanych barierach wzrostu przedsiębiorstw.

Uczestnicy Unicorn Hub DemoDay#2 jako pierwsi mogli dowiedzieli się również, że do ekosystemu tej platformy dołączy jako partner technologiczny Amazon Web Services (AWS). Dzięki współpracy, którą nawiązała Fundacja „OIC Poland”, lider projektu, wszystkie start-upy mogą skorzystać ze wsparcia w zakresie usług oferowanych przez największą na świecie chmurę w wysokości do 10 tys. dol.

20 pomysłów z trzech obszarów

Potem na scenę Unicorn Hub DemoDay#2 wkraczali już przedstawiciele 20 start-upów. I prezentowali efekty swojej czteromiesięcznej pracy w ramach programu inkubacji Platformy Startowej Unicorn Hub.

Wśród zaprezentowanych pomysłów aż dziesięć było z branży IT/ICT. Dużą uwagą cieszyły się też pomysły z branży medycznej i zdrowia publicznego. W II rundzie inkubacji zostało rozwiniętych aż sześć takich projektów. Trzecim prezentowanym obszarem było smart city/transport.

CZYTAJ TAKŻE: Szansa na pieniądze i szkolenia dla start-upów medycznych

Każdej prezentacji przysłuchiwała się grupa ekspertów, który ma ocenić, który z pomysłów zasługuje na rekomendację Platformy Startowej Unicorn Hub. A ta otwiera drogę do konkursu PARP o dofinansowanie w wysokości do 1 mln zł na dalszy rozwój.

Więcej informacji o start-upach, które uczestniczyły w wydarzeniu, znajduje się tu: INFORMATOR O SPÓŁKACH UNICORN HUB DEMODAY#2

Organizatorem wydarzenia była Fundacja „OIC Poland” oraz 12 partnerów  tworzących ekosystem rozwoju pomysłów biznesowych w ramach Platformy Startowej Unicorn Hub. Kolejny Unicorn Hub DemoDay# planowany jest na lipiec.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubaj, ZEA. Wkrótce Forum Polska-ZEA

Forum Polska–ZEA dla zainteresowanych Bliskim Wschodem

Tegoroczna edycja forum biznesowego Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie odbędzie się online 26 listopada. Przedsiębiorcy zainteresowani ...

Startup UVera z prestiżową europejską nagrodą

Startup UVera opracował substancję chroniącą przed całym spektrum promieniowania słonecznego. Rozwiązanie jest ekologiczne, bezpieczne ...

Przelewy w euro (SEPA) z kont firmowych bez opłat w Banku Millennium

Duże przedsiębiorstwa i mniejsze firmy mogą teraz obniżyć koszty swoich rozliczeń w euro. Bank ...

Grażyna Ciurzyńska, szefowa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Ciurzyńska: Łapiemy szanse spowodowane przerwanymi łańcuchami dostaw

Rynek miał obawy, jak bardzo pandemia wpłynie na poziom naszego eksportu. Wiele wskaźników było ...

Zatoka Perska (Arabska) to region szukający żywności

W Polsce problemy z zapełnionymi magazynami najbardziej dotykają przemysł mięsny i branżę mleczarską. Tymczasem ...

Włochy kuszą polskich przedsiębiorców

Polscy przedsiębiorcy są coraz mocniej obecni na włoskim rynku. Rośnie nie tylko eksport polskich ...