Jak się okazuje urlop to już nie to samo co kiedyś. Aż 19 proc. Polaków przyznaje, że zdarza im się podczas urlopu wykonywać zdalnie służbowe zadania, a 14 proc. pozostaje w kontakcie mailowym lub telefonicznym z firmą.

Urlop, a myślimy o pracy

Niezależnie od tego, w czasie wolnym 13 proc. ciągle myśli o pracy – wynika z badania „Zwyczaje urlopowe Polaków – lato 2021”. W sumie tylko 54 proc. respondentów zadeklarowało, że umie się odciąć od obowiązków służbowych w trakcie wypoczynku.

CZYTAJ TEŻ: Dwutygodniowy urlop – obowiązek czy przywilej?

Badanie, przeprowadzone na zlecenie serwisu Prezentmarzeń, pokazuje jednak, że jest grupa osób, która skutecznie rozdziela życie zawodowe od prywatnego. W trakcie urlopu 18 proc. ankietowanych całkowicie wyłącza np. służbowy telefon komórkowy, 34 proc. specjalnie poszukuje na wakacje miejsc, gdzie jest szeroka dostępność ciekawych atrakcji i rozrywek.

CZYTAJ TEŻ: Urlop okolicznościowy – czy można go odmówić?

Ponad 50 proc. zapytanych Polaków uważa, że w czasie tegorocznych wakacji – po trudnym, pandemicznym okresie – więcej osób będzie chciało także skorzystać np. ze sportów ekstremalnych. Według niemal jednej trzeciej respondentów wynika to z faktu, że jesteśmy spragnieni mocnych wrażeń. Badanie objęło 976 osób.