Coders Lab, twórca kursów IT, wchodzi do Hiszpanii

Coders Lab wchodzi do Hiszpanii.
Coders Lab wchodzi na rynek hiszpański. Źródło: materiały prasowe

Polska szkoła programowania podpisała właśnie umowę z wyłącznym franczyzobiorcą w Hiszpanii. Coders Lab, twórca kursów IT, myśli o dalszym rozwoju na skalę globalną.

Coders Lab realizuje swoje plany ekspansji do Hiszpanii. Wyłącznym franczyzobiorcą polskiej szkoły IT w Hiszpanii została firma Oxygen Workspace, właściciel biura coworkingowego w Madrycie. Jej twórca, Jose Antonio Alonso Mayor, tłumaczy, dlaczego zdecydował się poszerzyć biznes poprzez wejście na rynek szkół IT i współpracę z polskim bootcampem.

– Podobnie jak w wielu innych krajach, w Hiszpanii istnieje wielkie zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami cyfrowymi. Szybki rozwój technologii powoduje, że na rynku brakuje zarówno juniorów, jak i doświadczonych specjalistów. A to właśnie od nich w coraz większej mierze będzie zależeć tempo wzrostu gospodarczego – mówi Jose Antonio Alonso Mayor.

CZYTAJ TEŻ: Pracownicy tych zawodów zmienią branżę. Na IT

– Postanowiliśmy połączyć nasze siły ze szkołą Coders Lab, ponieważ ma ona bardzo elastyczne portfolio, które można dogodnie dopasować do wymagań rynkowych. Równie ważne było jednak wieloletnie doświadczenie i wsparcie, które jako przyszły franczyzobiorca odczuliśmy już na bardzo wczesnym etapie rozmów – dodaje hiszpański przedsiębiorca.

Marcin Tchórzewski, prezes i założyciel Coders Lab, o planach związanych z wejściem na rynek hiszpański mówił nam już prawie rok temu.

– Cieszę się, że możemy powitać Oxygen Workspace jako kolejnego partnera w naszej sieci. Hiszpania stanowi dla nas bardzo interesujący rynek. Z jednej strony to rozwinięta gospodarka z wieloma zaawansowanymi gałęziami, z drugiej –  kraj borykający się z wieloma problemami ekonomicznymi, w szczególności dotyczącymi rynku pracy. Stopa bezrobocia przez ostatnią dekadę utrzymywała się tam na dwucyfrowym poziomie, a wśród osób młodych dochodziła nawet do 50 proc. – wskazuje Marcin Tchórzewski.

– Nasze kursy stanowią odpowiedź na potrzeby związane z kształceniem młodych kadr. Wierzę, że z nowym partnerem odniesiemy sukces w Hiszpanii – dodaje prezes i założyciel Coders Lab.

Coders Lab ekspansja oparta na franczyzie

Międzynarodowa ekspansja Coders Lab opiera się na franczyzie. W jej ramach franczyzobiorca odpowiada za działania marketingowe, sprzedaż, organizację kursów oraz ich prowadzenie. Natomiast polska firma zachowuje pełną kontrolę nad produktem i merytoryczną stroną kursów. Szkoła IT ma też swój know-how operacyjny, dzięki któremu franczyzobiorcy łatwiej jest wejść i rozwijać się na rynku bootcampów programistycznych.

Zgodnie z tym, co zapowiadał Marcin Tchórzewski, wśród priorytetowych dla Coders Lab rynków są kraje Europy Środkowej i Zachodniej, ale również Azji i Afryki. Szkoła chce dotrzeć z ofertą swoich bootcampów wszędzie tam, gdzie ze względu na uwarunkowania rynku pracy wiele osób planuje się przebranżowić lub podnieść swoje kwalifikacje cyfrowe.

Coders Lab rozpoczął ekspansję zagraniczną w roku 2019, kiedy to uruchomił pierwszy franczyzowy oddział zagraniczny – w Rumunii. W tym samym roku do powstającej sieci franczyzobiorców dołączył partner z Indonezji, a pod koniec 2020 r. odbiorca z Austrii.

CZYTAJ TEŻ: Komu najlepiej płacą w IT? Specjaliści od Big Data w cenie

Coders Lab powstał w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma rozpoczynała jako startup stworzony przez braci Marcina Tchórzewskiego i Jacka Tchórzewskiego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

4Nature System to start-up, działający zarówno na rynku polskim jak i za granicą, który specjalizuje się w połączeniu mebli biurowych i roślinności przy wykorzystaniu technologii IoT.

Zielone meble biurowe z żywą roślinnością to rzeczywistość

Start-up 4Nature System, zajmujący się aranżacją wewnętrznych ogrodów wertykalnych, pozyskał 1 mln zł od ...

Koronawirus. Restrukturyzacja firmy ma być uproszczona

Sytuacja po koronawirusie spowoduje, ze wielu przedsiębiorców będzie musiało pilnie podjąć działania restrukturyzacyjne. Rząd ...

"Barometr zawodów" wskazuje, że lepiej postawić na robotykę i informatykę niż ekonomię.

Polskie uczelnie „produkują” zbyt wielu ekonomistów

W aż dziesięciu na szesnaście polskich województw w 2021 r. występuje nadwyżka ekonomistów. Tak ...

Koronawirus. Uwagi do zwolnień grupowych

Porozumienie w sprawie zwolnień grupowych z zakładową organizacją związkową niesie dla pracodawcy ułatwienia w ...

Krótsze terminy na składanie PIT za 2019 r.

Dopiero od 15 lutego podatnicy mogą składać zeznania PIT za 2019 rok. Ostatni dzień ...

Ramadan. Rola prezentu w biznesie z Bliskim Wschodem

Dziś zaczyna się tegoroczny Ramadan. Jego pozytywną stroną dla ludzi biznesu jest wyższy popyt ...