Startup Billon z dofinansowaniem na zagraniczną ekspansję

Adobe Stock

Polsko-brytyjski fintech (młoda, innowacyjna firma działająca w sektorze finansowym) otrzyma 380 tys. zł na działania promujące swoją technologię rozproszonego rejestru na rynkach zagranicznych.

Billon przeznaczy pieniądze pozyskane od Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu (PARP) na udział w największych targach i festiwalach w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie, poświęconych nowym technologiom w branży finansowej oraz cyfrowej transformacji gospodarki. Przedstawiciele Billona dzięki dofinansowaniu mają wziąć też udział w specjalistycznych konferencjach blockchainowych, m.in. w Nowym Jorku, Singapurze i Tokio.

Jak tłumaczą w spółce, owocem udziału w tych wydarzeniach mają być nowe kontrakty zawarte ze światowymi firmami, które jako partnerzy Billona będą wprowadzać technologię rozproszonego rejestru do użytku biznesowego.

– Nazwa Billon jest już obecna i coraz częściej doceniana poza granicami Polski. Działamy w Wlk. Brytanii oraz zdobywamy przyczółki w USA i na Dalekim Wschodzie. Liczę, że dzięki konkursowi „Go to Brand” staniemy się istotną polską marką, obecną na wielu światowych rynkach – mówi Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Środki z PARP to kolejne dofinansowanie, które w ostatnim czasie udało się pozyskać Billonowi. Fintech w ciągu minionego roku otrzymał bowiem granty na rozwój swojej technologii z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także z unijnego programu Horyzont 2020.

Konkurs „Go to Brand” wspiera polskie marki produktowe, które mają szansę zyskać rozpoznawalność na rynkach zagranicznych. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w jego ramach starać się o sfinansowanie udziału w targach, wystawach, misjach gospodarczych oraz innych działaniach promocyjnych, a także o zwrot kosztów usług doradczych dotyczących wejścia z działalnością gospodarczą na nowe rynki.. W obecnej, piątej rundzie konkursu „Go to Brand” wnioski o dofinansowanie złożyła rekordowa liczba 1394 firm. PARP nagrodził 770 z nich, działających głównie w branży IT lub sektorze modowym.

Billon stworzył pierwszy system rozproszonego rejestru (distributed ledger technology – DLT) dla biznesu. Jego architektura łączy transakcje realizowane w oparciu o walutę narodową, zapisywanie dokumentów i zarządzanie tożsamością. Startup został założony w Wlk. Brytanii w 2015 r. W biurach w Londynie i Warszawie firma zatrudnia ponad 80 osób. Spółka posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego. W ub.r. Billon wygrał największy światowy festiwal fintechowy w Singapurze, organizowany przez tamtejszy bank centralny MAS.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Włoskie firmy w czasach pandemii koronawirusa

Częstotliwość upadłości wśród włoskich firm w normalnych warunkach szacowana jest na 4,9 proc. Teraz ...

Wpływ koronawirusa na sektor nieruchomości – webinar z ekspertami EY

COVID-19 a nieruchomości: kluczowe aspekty ekonomiczne, rynkowe, prawne, sprawozdawcze i podatkowe to temat zbliżającego ...

Superbonus czyli włoska szansa dla polskich firm

Remont domu lub mieszkania we Włoszech jest do końca grudnia 2021 r. gratisowy za ...

Opakowanie w Chinach to czynnik sukcesu

W Chinach opakowanie produktu żywnościowego jest wizytówką firmy oraz stosunku do klienta. Inne podejście ...

Czy rynkom Zatoki Perskiej grozi wstrząs popytowy?

Perspektywy eksportu dóbr do krajów Zatoki Perskiej bledną. Nie dość, że EXPO w Dubaju ...

Ulga podatkowa na robotyzację

Przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od ...