Startup Billon z dofinansowaniem na zagraniczną ekspansję

Adobe Stock

Polsko-brytyjski fintech (młoda, innowacyjna firma działająca w sektorze finansowym) otrzyma 380 tys. zł na działania promujące swoją technologię rozproszonego rejestru na rynkach zagranicznych.

Billon przeznaczy pieniądze pozyskane od Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu (PARP) na udział w największych targach i festiwalach w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie, poświęconych nowym technologiom w branży finansowej oraz cyfrowej transformacji gospodarki. Przedstawiciele Billona dzięki dofinansowaniu mają wziąć też udział w specjalistycznych konferencjach blockchainowych, m.in. w Nowym Jorku, Singapurze i Tokio.

Jak tłumaczą w spółce, owocem udziału w tych wydarzeniach mają być nowe kontrakty zawarte ze światowymi firmami, które jako partnerzy Billona będą wprowadzać technologię rozproszonego rejestru do użytku biznesowego.

– Nazwa Billon jest już obecna i coraz częściej doceniana poza granicami Polski. Działamy w Wlk. Brytanii oraz zdobywamy przyczółki w USA i na Dalekim Wschodzie. Liczę, że dzięki konkursowi „Go to Brand” staniemy się istotną polską marką, obecną na wielu światowych rynkach – mówi Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Środki z PARP to kolejne dofinansowanie, które w ostatnim czasie udało się pozyskać Billonowi. Fintech w ciągu minionego roku otrzymał bowiem granty na rozwój swojej technologii z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także z unijnego programu Horyzont 2020.

Konkurs „Go to Brand” wspiera polskie marki produktowe, które mają szansę zyskać rozpoznawalność na rynkach zagranicznych. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w jego ramach starać się o sfinansowanie udziału w targach, wystawach, misjach gospodarczych oraz innych działaniach promocyjnych, a także o zwrot kosztów usług doradczych dotyczących wejścia z działalnością gospodarczą na nowe rynki.. W obecnej, piątej rundzie konkursu „Go to Brand” wnioski o dofinansowanie złożyła rekordowa liczba 1394 firm. PARP nagrodził 770 z nich, działających głównie w branży IT lub sektorze modowym.

Billon stworzył pierwszy system rozproszonego rejestru (distributed ledger technology – DLT) dla biznesu. Jego architektura łączy transakcje realizowane w oparciu o walutę narodową, zapisywanie dokumentów i zarządzanie tożsamością. Startup został założony w Wlk. Brytanii w 2015 r. W biurach w Londynie i Warszawie firma zatrudnia ponad 80 osób. Spółka posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego. W ub.r. Billon wygrał największy światowy festiwal fintechowy w Singapurze, organizowany przez tamtejszy bank centralny MAS.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zawalczymy o polskie talenty za granicą

Program Go4Poland – Wybierz Polskę, który organizuje Fundacja GPW, ma teraz na większą skalę ...

Wraca temat zmian stawek VAT

Branża sadownicza i producenci soków mogą raczej odetchnąć. Choć prace nad nową matrycą VAT ...

Firmy muszą uważać na RODO

Większość polskich przedsiębiorstw nadal nie spełnia wymogów stawianych przez RODO. Przykład Morele.net pokazuje, że ...

1,7 mld zł do wzięcia

Do 23 września br. potrwa nabór wniosków w nowym konkursie Narodowego Centrum Badań i ...

Ekspansja biznesowa do Chin – przedsiębiorco, pierwsze kroki zrób w Polsce

Wiele polskich firm chciałoby zdobyć część rynku w Chinach. Jednak nim przystąpi się do ...

Polskie firmy idą w świat. Mają coraz większe ambicje

Chociaż duży krajowy rynek ogranicza chęci wielu przedsiębiorstw do zagranicznej ekspansji, to coraz więcej ...