Te nietypowe zawody kuszą wysokimi zarobkami

Nietypowe zawody są dobrze płatne.
Nietypowe zawody - psi fryzjerzy, czyli tzw. groomerzy za kąpiel i strzyżenie psa średniej wielkości pobierają od 70 do 120 zł. Źródło: Pixabay

Pracują na wysokościach, mierzą się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi lub rodzinnymi dramatami, a czasem wymaga się od nich nadnaturalnych umiejętności. Chodzi o osoby wykonujące mało popularne, ale często dobrze płatne, prace.

Nietypowe zawody, czyli które? Wśród nich jest m.in. wróżka, wizażysta zwłok lub tester wierności. Eksperci Personnel Service przeanalizowali zarobki osób, które pracują w tak nietypowych profesjach.

– Każdy zawód jest bardzo potrzebny, nawet jeżeli decydują się na niego nieliczni. Jeżeli wykonujemy swoje obowiązki zawodowe z pasją i odwagą, nawet najmniej popularne zajęcie może przynieść nam nie tylko satysfakcję, ale i całkiem dobry zarobek – mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Ścinają drzewa za tysiące złotych

Przykładem może być arborysta, który zajmuje się wycinką drzew, także w trudno dostępnych lub zatłoczonych miejscach. W takich przypadkach drzewa nie można ściąć „na raz” przy ziemi, a należy to robić po kawałku – od samego czubka. Arboryści muszą mierzyć się z niebezpiecznymi wysokościami i innymi naturalnymi przeszkodami. Ich usługi wycenia się „od drzewa”. W zależności od stopnia trudności cena to od 150 zł do nawet kilku tysięcy złotych za sztukę.

CZYTAJ TEŻ: Pracownicy tych zawodów zmienią branżę. Na IT

Jeszcze wyższą poprzeczkę trudności musi pokonać osoba myjąca zawodowo okna wieżowców. Zawód wymaga sprawności i odwagi. A stawki godzinowe sięgają kilkudziesięciu złotych.

Nietypowe zawody – ile zarabia psi fryzjer?

Psi fryzjerzy, czyli tzw. groomerzy za kąpiel i strzyżenie psa średniej wielkości pobierają od 70 do 120 zł. Warto jednak podkreślić, że to zabieg, który musi być przeprowadzany regularnie. W przypadku niektórych ras psów nawet raz w tygodniu. Cena wzrasta, gdy pupila trzeba przygotować np. do profesjonalnej wystawy psów rasowych. Coraz częściej właściciele czworonogów decydują się też na usługi psiego psychologa. Może on liczyć na zarobki w granicach 250 zł za pierwszą wizytę i ok. 150 zł za każdą kolejną. Cały proces to co najmniej kilka spotkań.

Tysiące złotych za pracę ze zwłokami

Tanatopraktor, nazywany inaczej wizażystą zwłok, przygotowuje ciało zmarłej osoby do pochówku. Godzina takiej pracy jest wyceniana na 100-200 zł. Jak zaznaczają osoby wykonujące ten zawód, taka praca może trwać nawet 48 godzin. Miesięczna pensja nawet początkującego specjalisty sięga 10 tys. zł.

Ile zarabia wróżka?

Mniej sprecyzowany zakres obowiązków ma z kolei wróżka. Stawki w tym zawodzie oscylują wokół 150 zł za godzinną konsultację. Ta nietypowa praca w teorii wymaga nadnaturalnych zdolności, a w praktyce na lepsze zarobki mogą liczyć te osoby, których wróżby są trafniejsze.

Jednak osoby, które zamiast pytać wróżkę o wierność partnera, wolą twardych dowodów, mogą zgłosić się do tzw. testera wierności. To nietypowy zawód, którego podejmują się zazwyczaj atrakcyjne fizycznie osoby. Ich rolą jest podjęcie próby uwiedzenia naszego partnera, a jednorazowa usługa to koszt ok. 3 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe postojowe i zwolnienie z ZUS to pomoc m.in. dla gastronomii.

Nowe postojowe i zwolnienie z ZUS dla wybranych firm

Nowa pomoc, w tym postojowe i zwolnienie z ZUS, ma trafić do firm działających ...

Koronawirus. Jak usprawnić pomoc dla MŚP

Tak jak w Wielkiej Brytanii i USA, tak u nas sektor fintech powinien być ...

Tarcza 4.0 wprowadzi zmiany w podatkach

Szersze możliwości w odliczaniu darowizn czy przesunięcie terminów na raportowanie o schematach podatkowych to ...

Jak dostać postojowe z ZUS przy umowach cywilnoprawnych

Wypłata świadczeń postojowych z ZUS to m.in. pomoc dla osób na umowach: o dzieło, ...

Pracodawca, jak i pracownik są niejako współodpowiedzialni za bezpieczne środowisko pracy, także zdalnej.

Czy pracodawca może sprawdzić warunki pracy zdalnej?

W gestii pracodawcy leży podejmowanie działań, które powinny zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ...

Firmy obawiają się, że koniunktura szybko nie wróci

Mikro, małe i średnie firmy w Polsce zaczynają odczuwać drugą falę koronawirusa. Z najnowszych ...