Rodzime przedsiębiorstwa coraz chętniej wykorzystują cyfrowe rozwiązania. W tym kontekście zaskakiwać może fakt, że firmy średniej wielkości (zatrudniające od 50 do 249 pracowników) pozostają wierne drukowanej formie dokumentacji – jedynie 35 proc. z nich uznaje temat rezygnacji z druku za ważny dla ich biznesu. Co więcej, jak wynika z najnowszych badań Canon Polska, takie podmioty zdecydowanie częściej twierdzą, że prawie wszystkie procesy w ich biznesie wymagają wykorzystywania dokumentów w formie papierowej.

To pierwsze tak szczegółowe badanie rynku druku biurowego w Polsce. W połowie września br. agencja Insight Lab dotarła do ponad 200 przedstawicieli średnich i dużych firm - dyrektorów administracyjnych, menadżerów IT, osób odpowiedzialnych za infrastrukturę druku. Wnioski? Duży biznes w swojej działalności przeważnie stawia na korzystanie z dokumentów elektronicznych. Mniejsi wolą papier.

- Rynek druku biurowego przechodzi w ostatnich latach znaczne przemiany. Firmy chętniej korzystają z dobrodziejstw technologii, bo to po prostu ułatwia im prowadzenie biznesu. Jednak nie oznacza to, że biura pozbędą się wkrótce papieru - komentuje Tomasz Miękus z Canon Polska. Jego zdaniem biurowe dokumenty nie znikną, acz mogą przyjmować nowe modele, na pograniczu tradycyjnego druku i odpowiednio scyfryzowanej formy.