Gdynia szykuje się do E(x)plory Week 2019

Szkoły programowania stawiają na kursy online
Pixabay

Gdynia E(x)plory Week promuje nowe technologie i naukę. To okazja także dla start-upów i innowacyjnych firm do spotkań i prezentacji swoich pomysłów.

Gdynia E(x)plory Week oferuje bogaty program skierowany do start-upów, innowacyjnych firm, młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, naukowców. A także mediów, władz samorządowych i centralnych. Oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Podczas wydarzenia odbywają się liczne warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe oraz panele dyskusyjne.

Spotkania będą się odbywać w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Bogaty program E(x)plory Week

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory odwiedza ponad 3000 osób. Z kolei Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów z całej Polski. Natomiast tegorocznym hasłem Kongresu E(x)plory jest „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”.

CZYTAJ TAKŻE: Co potrafią innowatorzy z Mazowsza

Gdynia E(x)plory Week to – jak twierdzą jego twórcy – największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie. Od 2013 r. organizuje go Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT).

Impreza odbędzie się w dniach 23-25 października w PPNT. Udział w Kongresie E(x)plory wymaga opłaty. Natomiast udział w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Cel: wspieranie badań i innowacji

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Fundacja chce także wzmacniać relacje między władzami publicznymi, przedsiębiorcami i sektorem edukacji.

Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest Program E(x)plory. Jego ambicją jest łączenie młodych naukowców i autorytetów naukowych, start-upów i dużych przedsiębiorstw. A także organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i mediów. Jak również szkół, edukatorów i najlepszych uczelni wyższych oraz dużych i małych miejscowości.

CZYTAJ TAKŻE:Milion na zielone innowacje

PPNT to największy w Polsce hub organizacji działających na styku biznesu, nauki i technologii. Oferuje przestrzeń dla innowatorów tworzących nowoczesne produkty, usługi i inicjatywy.

Park obecnie skupia niemal 250 firm. To przede wszystkim podmioty z branży teleinformatycznej, ochrony środowiska, automatyki, robotyki, grafiki i wzornictwa przemysłowego.

Park działa równocześnie jako centrum biznesowe. PPNT powstał w 2001 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Pomorskie Centrum Technologii oraz Miasta Gdynia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pracownik bezpośrednią obsługujący interesantów lub klientów w zakładzie jest zobowiązany do zakrywania ust oraz nosa. Może to robić za pomocą przyłbicy.

Czy można nakazać noszenia przyłbicy w pracy?

W dobie pandemii pracownicy mający bezpośredni kontakt z klientami są zobowiązani do zakrywania ust ...

Szansa na akcelerację dla polskich start-upów technologicznych

Już tylko 10 dni zostało na zgłoszenia polskich start-upów technologicznych do trzeciej edycji programu ...

Home office po polsku - pracownicy bez służbowego sprzętu.

Home office po polsku – pracownicy bez służbowego sprzętu

Co czwarty pracownik nie dostał w trakcie pandemii od pracodawcy niezbędnego sprzętu do pracy ...

Przedsiębiorcy mogą stracić 6 na 10 klientów

Aż 62 proc. Polaków płaci zbliżeniowo – wynika z badań Santander Bank Polska. Z ...

Obowiązek zakrywania nosa i ust zakładach pracy obowiązuje do 27 grudnia 2020 r..

Do kiedy trzeba nosić maseczki w miejscu pracy?

Od 28 listopada 2020 r. wszyscy pracownicy, przebywający w pomieszczeniach, w których znajdują się ...

Tarcza 4.0: Zasady i warunki wykonywania pracy zdalnej

Projekt tarczy antykryzysowej 4.0 doprecyzowuje kiedy, i na jakich zasadach pracodawca może polecić pracownikowi ...