Gdynia szykuje się do E(x)plory Week 2019

Pixabay

Gdynia E(x)plory Week promuje nowe technologie i naukę. To okazja także dla start-upów i innowacyjnych firm do spotkań i prezentacji swoich pomysłów.

Gdynia E(x)plory Week oferuje bogaty program skierowany do start-upów, innowacyjnych firm, młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, naukowców. A także mediów, władz samorządowych i centralnych. Oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Podczas wydarzenia odbywają się liczne warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe oraz panele dyskusyjne.

Spotkania będą się odbywać w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Bogaty program E(x)plory Week

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory odwiedza ponad 3000 osób. Z kolei Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów z całej Polski. Natomiast tegorocznym hasłem Kongresu E(x)plory jest „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”.

CZYTAJ TAKŻE: Co potrafią innowatorzy z Mazowsza

Gdynia E(x)plory Week to – jak twierdzą jego twórcy – największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie. Od 2013 r. organizuje go Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT).

Impreza odbędzie się w dniach 23-25 października w PPNT. Udział w Kongresie E(x)plory wymaga opłaty. Natomiast udział w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Cel: wspieranie badań i innowacji

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Fundacja chce także wzmacniać relacje między władzami publicznymi, przedsiębiorcami i sektorem edukacji.

Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest Program E(x)plory. Jego ambicją jest łączenie młodych naukowców i autorytetów naukowych, start-upów i dużych przedsiębiorstw. A także organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i mediów. Jak również szkół, edukatorów i najlepszych uczelni wyższych oraz dużych i małych miejscowości.

CZYTAJ TAKŻE:Milion na zielone innowacje

PPNT to największy w Polsce hub organizacji działających na styku biznesu, nauki i technologii. Oferuje przestrzeń dla innowatorów tworzących nowoczesne produkty, usługi i inicjatywy.

Park obecnie skupia niemal 250 firm. To przede wszystkim podmioty z branży teleinformatycznej, ochrony środowiska, automatyki, robotyki, grafiki i wzornictwa przemysłowego.

Park działa równocześnie jako centrum biznesowe. PPNT powstał w 2001 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Pomorskie Centrum Technologii oraz Miasta Gdynia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sukcesja to temat nie tylko dla firm

Polski biznes dopiero zaczyna stawiać czoła wyzwaniom związanymi ze zmianą pokoleniową. Dotyczy to nie ...

Sprawdź, jaki rachunek zgłosiłeś skarbówce

Od 1 września obowiązuje nowy Wykaz podatników VAT. Jednak płatności na rachunki z Wykazu ...

Ruszyła czwarta edycja Programu Handlu Zagranicznego

Przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm, ale też przedstawiciele większych przedsiębiorstw tzw. mid-caps ...

Włochy czekają na najlepsze polskie produkty

Rynek włoski jest wymagający, ale polskie firmy, które osiągnęły już doskonałość w swych branżach, ...

Europa za mało korzysta z badań

Europejscy naukowcy zwykle dużo publikują, ale nie mają wynalazków czy patentów – mówi Ingmar ...

Unia Europejska przyjmuje gros naszego eksportu

Przez piętnaście lat obecności Polski w Unii Europejskiej eksport naszych towarów rośnie nieprzerwanie poza ...