Gdynia E(x)plory Week promuje nowe technologie i naukę. To okazja także dla start-upów i innowacyjnych firm do spotkań i prezentacji swoich pomysłów.
Gdynia E(x)plory Week oferuje bogaty program skierowany do start-upów, innowacyjnych firm, młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, naukowców. A także mediów, władz samorządowych i centralnych. Oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Podczas wydarzenia odbywają się liczne warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe oraz panele dyskusyjne.
Spotkania będą się odbywać w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.
Bogaty program E(x)plory Week
Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory odwiedza ponad 3000 osób. Z kolei Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów z całej Polski. Natomiast tegorocznym hasłem Kongresu E(x)plory jest „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”.
CZYTAJ TAKŻE: Co potrafią innowatorzy z Mazowsza
Gdynia E(x)plory Week to – jak twierdzą jego twórcy – największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie. Od 2013 r. organizuje go Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT).
Impreza odbędzie się w dniach 23-25 października w PPNT. Udział w Kongresie E(x)plory wymaga opłaty. Natomiast udział w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.
Cel: wspieranie badań i innowacji
Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Fundacja chce także wzmacniać relacje między władzami publicznymi, przedsiębiorcami i sektorem edukacji.
Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest Program E(x)plory. Jego ambicją jest łączenie młodych naukowców i autorytetów naukowych, start-upów i dużych przedsiębiorstw. A także organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i mediów. Jak również szkół, edukatorów i najlepszych uczelni wyższych oraz dużych i małych miejscowości.
CZYTAJ TAKŻE:Milion na zielone innowacje
PPNT to największy w Polsce hub organizacji działających na styku biznesu, nauki i technologii. Oferuje przestrzeń dla innowatorów tworzących nowoczesne produkty, usługi i inicjatywy.
Park obecnie skupia niemal 250 firm. To przede wszystkim podmioty z branży teleinformatycznej, ochrony środowiska, automatyki, robotyki, grafiki i wzornictwa przemysłowego.
Park działa równocześnie jako centrum biznesowe. PPNT powstał w 2001 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Pomorskie Centrum Technologii oraz Miasta Gdynia.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.