Gdynia szykuje się do E(x)plory Week 2019

Pixabay

Gdynia E(x)plory Week promuje nowe technologie i naukę. To okazja także dla start-upów i innowacyjnych firm do spotkań i prezentacji swoich pomysłów.

Gdynia E(x)plory Week oferuje bogaty program skierowany do start-upów, innowacyjnych firm, młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, naukowców. A także mediów, władz samorządowych i centralnych. Oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Podczas wydarzenia odbywają się liczne warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe oraz panele dyskusyjne.

Spotkania będą się odbywać w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Bogaty program E(x)plory Week

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory odwiedza ponad 3000 osób. Z kolei Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów z całej Polski. Natomiast tegorocznym hasłem Kongresu E(x)plory jest „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”.

CZYTAJ TAKŻE: Co potrafią innowatorzy z Mazowsza

Gdynia E(x)plory Week to – jak twierdzą jego twórcy – największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie. Od 2013 r. organizuje go Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT).

Impreza odbędzie się w dniach 23-25 października w PPNT. Udział w Kongresie E(x)plory wymaga opłaty. Natomiast udział w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Cel: wspieranie badań i innowacji

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Fundacja chce także wzmacniać relacje między władzami publicznymi, przedsiębiorcami i sektorem edukacji.

Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest Program E(x)plory. Jego ambicją jest łączenie młodych naukowców i autorytetów naukowych, start-upów i dużych przedsiębiorstw. A także organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i mediów. Jak również szkół, edukatorów i najlepszych uczelni wyższych oraz dużych i małych miejscowości.

CZYTAJ TAKŻE:Milion na zielone innowacje

PPNT to największy w Polsce hub organizacji działających na styku biznesu, nauki i technologii. Oferuje przestrzeń dla innowatorów tworzących nowoczesne produkty, usługi i inicjatywy.

Park obecnie skupia niemal 250 firm. To przede wszystkim podmioty z branży teleinformatycznej, ochrony środowiska, automatyki, robotyki, grafiki i wzornictwa przemysłowego.

Park działa równocześnie jako centrum biznesowe. PPNT powstał w 2001 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Pomorskie Centrum Technologii oraz Miasta Gdynia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Znajomość angielskiego staje się niezbędna w pracy

Pracodawcy coraz częściej oczekują od kandydatów sprawnego posługiwania się językiem obcym. Brak tej umiejętności ...

Prezent na święta czasem trzeba opodatkować

Firmy często decydują się obdarować pracowników z okazji świąt. Jednak powinny dobrze przemyśleć sposób ...

Ekspansja biznesowa do Chin – przedsiębiorco, pierwsze kroki zrób w Polsce

Wiele polskich firm chciałoby zdobyć część rynku w Chinach. Jednak nim przystąpi się do ...

Francja to dla nas czwarty rynek

Polska od lat odnotowuje dodatni bilans handlowy w obrocie towarowym z Francją. W 2018 ...

Będą zmiany w uprzednich porozumieniach cenowych

Przepisy o uprzednich porozumieniach cenowych znajdą się w nowej ustawie. Zawieranie porozumień będzie szersze, ...

Eksport poza UE nie taki straszny jak go malują

W Polsce działa łącznie ponad 2 mln przedsiębiorstw, a jedynie 17 tys. z nich ...