Gdynia szykuje się do E(x)plory Week 2019

Szkoły programowania stawiają na kursy online
Pixabay

Gdynia E(x)plory Week promuje nowe technologie i naukę. To okazja także dla start-upów i innowacyjnych firm do spotkań i prezentacji swoich pomysłów.

Gdynia E(x)plory Week oferuje bogaty program skierowany do start-upów, innowacyjnych firm, młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, naukowców. A także mediów, władz samorządowych i centralnych. Oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Podczas wydarzenia odbywają się liczne warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe oraz panele dyskusyjne.

Spotkania będą się odbywać w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Bogaty program E(x)plory Week

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory odwiedza ponad 3000 osób. Z kolei Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów z całej Polski. Natomiast tegorocznym hasłem Kongresu E(x)plory jest „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”.

CZYTAJ TAKŻE: Co potrafią innowatorzy z Mazowsza

Gdynia E(x)plory Week to – jak twierdzą jego twórcy – największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie. Od 2013 r. organizuje go Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT).

Impreza odbędzie się w dniach 23-25 października w PPNT. Udział w Kongresie E(x)plory wymaga opłaty. Natomiast udział w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Cel: wspieranie badań i innowacji

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Fundacja chce także wzmacniać relacje między władzami publicznymi, przedsiębiorcami i sektorem edukacji.

Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest Program E(x)plory. Jego ambicją jest łączenie młodych naukowców i autorytetów naukowych, start-upów i dużych przedsiębiorstw. A także organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i mediów. Jak również szkół, edukatorów i najlepszych uczelni wyższych oraz dużych i małych miejscowości.

CZYTAJ TAKŻE:Milion na zielone innowacje

PPNT to największy w Polsce hub organizacji działających na styku biznesu, nauki i technologii. Oferuje przestrzeń dla innowatorów tworzących nowoczesne produkty, usługi i inicjatywy.

Park obecnie skupia niemal 250 firm. To przede wszystkim podmioty z branży teleinformatycznej, ochrony środowiska, automatyki, robotyki, grafiki i wzornictwa przemysłowego.

Park działa równocześnie jako centrum biznesowe. PPNT powstał w 2001 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Pomorskie Centrum Technologii oraz Miasta Gdynia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mechanizm podzielonej płatności poniżej 15 tys. zł

Mechanizm podzielonej płatności stosuje się jeśli wartość sprzedaży brutto przekracza 15 tys. zł. Jednak ...

Są szczegółowe wytyczne jak korzystać z ulgi IP Box

Z preferencji IP Box mogą korzystać podatnicy PIT oraz CIT prowadzący działalność, która kwalifikuje ...

Ulga na złe długi – będzie z niej można szybciej skorzystać

Tarcza antykryzysowa 4.0 przewiduje szybsze korzystanie z ulgi na złe długi. Projekt tarczy antykryzysowej ...

Koronawirus. EBI chce pomóc małym i średnim firmom

EBI wzywa państwa członkowskie Unii do ustanowienia kolejnej gwarancji dla MŚP i spółek o ...

Haker atak w sieci cyberbezpieczeństwo

Co trzecia mała firma boi się cyberprzestępców

Ponad połowa przedsiębiorstw doświadczyła w ostatnim roku naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego. Często skutkowało to utratą ...

Koronawirus a biznes, pytania i odpowiedzi: hotel, a izolatorium

Czy właściciel może „bronić się” przed zmianą hotelu w izolatorium? – wyjaśnia radca prawny. ...