Pieniądze dla innowatorów w Poznaniu

adobe stock

Poznański Park Naukowo-Technologiczny oferuje program wsparcia dla startupów. Szuka innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej i teleinformatycznej.

Do 6 kwietnia potrwa nabór do programu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). W ramach programu PPNT szuka startupów lub innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz teleinformatycznej.

CZYTAJ TAKŻE: Startup Plenti przyciągnął inwestorów

PPNT oferuje nie tylko sam zastrzyk finansowy. Ale również doradztwo i wsparcie w rozwoju założeń strategicznych, technologicznych i rynkowych planowanego przedsięwzięcia.

Współpraca z partnerami

Udział w naborze to szansa na pozyskania kapitału. Ale i wspólna kilkumiesięczna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, finansowymi, technologicznymi i rynkowymi – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT .

– Podczas procesu ewaluacji zostaną przeanalizowane także kwestie własności intelektualnej oraz warsztatowo opracowany model biznesowy – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Polski startup Codility z finansowaniem londyńskich inwestorów

PPNT w ramach projektu nawiązał współpracę z partnerami. Partnerami finansowymi są m.in. ValueTech Seed czy Enea Innowacje. Zaś branżowymi np. Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– Wiedza, kontakty biznesowe oraz doświadczenie branżowe partnerów wnoszą nie tylko istotną wartość merytoryczną do prowadzonego przez nas procesu komercjalizacji. Ale przede wszystkim dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia ich realnych potrzeb – podkreśla Katarzyna Wlaź.

Kogo PPNT zaprasza do programu

Do kogo PPNT kieruje program? Otóż, jak wskazuje, w programie szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji. A także pracują nad zupełnie nowymi, skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość, z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu.

CZYTAJ TAKŻE: PGNiG ma partnera do wspierania startupów

PPNT zainwestował dotychczas ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów. Chodzi o takie branże, jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Wyjścia z inwestycji umożliwiły uruchomienie kolejnego, piątego już, naboru pomysłów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Eksport żywności do krainy 7641 wysp

Jeśli ktoś w Azji szuka rynku eksportowego w zakresie żywności z ogromnym potencjałem, a ...

Fintechy stają się MIP-ami

KNF wydaje coraz więcej licencji na działanie tzw. małej instytucji płatniczej (MIP). Do końca ...

Grube ryby z Polski inwestują miliony w europejskie startupy

Fundusz bValue uruchamia swój trzeci fundusz o kapitalizacji 52 mln zł – dowiedziała się ...

100 mln zł dla firm z woj. opolskiego

Niemal 500 lokalnych biznesów – aż 375 mikroprzedsiębiorców oraz 75 małych firm – sięgnęło ...

Mechanizm podzielonej płatności poniżej 15 tys. zł

Mechanizm podzielonej płatności stosuje się jeśli wartość sprzedaży brutto przekracza 15 tys. zł. Jednak ...

Internetowe usługi nie muszą być rejestrowane w kasie

Jeśli klienci płacą za usługę na konto przedsiębiorcy, a z ewidencji wynika, czego dotyczyła ...