Pieniądze dla innowatorów w Poznaniu

adobe stock

Poznański Park Naukowo-Technologiczny oferuje program wsparcia dla startupów. Szuka innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej i teleinformatycznej.

Do 6 kwietnia potrwa nabór do programu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). W ramach programu PPNT szuka startupów lub innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz teleinformatycznej.

CZYTAJ TAKŻE: Startup Plenti przyciągnął inwestorów

PPNT oferuje nie tylko sam zastrzyk finansowy. Ale również doradztwo i wsparcie w rozwoju założeń strategicznych, technologicznych i rynkowych planowanego przedsięwzięcia.

Współpraca z partnerami

Udział w naborze to szansa na pozyskania kapitału. Ale i wspólna kilkumiesięczna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, finansowymi, technologicznymi i rynkowymi – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT .

– Podczas procesu ewaluacji zostaną przeanalizowane także kwestie własności intelektualnej oraz warsztatowo opracowany model biznesowy – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Polski startup Codility z finansowaniem londyńskich inwestorów

PPNT w ramach projektu nawiązał współpracę z partnerami. Partnerami finansowymi są m.in. ValueTech Seed czy Enea Innowacje. Zaś branżowymi np. Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– Wiedza, kontakty biznesowe oraz doświadczenie branżowe partnerów wnoszą nie tylko istotną wartość merytoryczną do prowadzonego przez nas procesu komercjalizacji. Ale przede wszystkim dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia ich realnych potrzeb – podkreśla Katarzyna Wlaź.

Kogo PPNT zaprasza do programu

Do kogo PPNT kieruje program? Otóż, jak wskazuje, w programie szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji. A także pracują nad zupełnie nowymi, skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość, z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu.

CZYTAJ TAKŻE: PGNiG ma partnera do wspierania startupów

PPNT zainwestował dotychczas ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów. Chodzi o takie branże, jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Wyjścia z inwestycji umożliwiły uruchomienie kolejnego, piątego już, naboru pomysłów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pomoc dla polskich eksporterów współpracujących z brytyjskimi kontrahentami na rynkach trzecich

KUKE zawarła porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnej reasekuracji kredytów eksportowych z United Kingdom ...

TSUE unieważnił transfery danych do USA – czy firmy mają się czego bać?

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał za nieważną decyzję Komisji Europejskiej zatwierdzająca tzw. Tarczę Prywatności, ...

Abramowicz: Trzeba odmrażać kolejne branże

Po pandemii trzeba wrócić do propozycji zmian mających ułatwić i odbiurokratyzować działalność gospodarczą w ...

Firmowa Wigilia a przychód pracowników

U pracowników, którzy uczestniczą w firmowych spotkaniach świątecznych nie powstaje przychód do opodatkowania. Potwierdzają ...

Koronawirus a biznes, pytania i odpowiedzi: mierzenie temperatury

Jak wygląda sprawa pomiaru temperatury u pracowników w firmie? Czy pracodawca ma do tego ...

Tarcza 4.0: Nowelizacja ustawy o zatorach płatniczych

Przeciwdziałając skutkom pandemii rząd wprowadza zmianę w ustawie o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach ...