Pieniądze dla innowatorów w Poznaniu

adobe stock

Poznański Park Naukowo-Technologiczny oferuje program wsparcia dla startupów. Szuka innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej i teleinformatycznej.

Do 6 kwietnia potrwa nabór do programu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). W ramach programu PPNT szuka startupów lub innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz teleinformatycznej.

CZYTAJ TAKŻE: Startup Plenti przyciągnął inwestorów

PPNT oferuje nie tylko sam zastrzyk finansowy. Ale również doradztwo i wsparcie w rozwoju założeń strategicznych, technologicznych i rynkowych planowanego przedsięwzięcia.

Współpraca z partnerami

Udział w naborze to szansa na pozyskania kapitału. Ale i wspólna kilkumiesięczna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, finansowymi, technologicznymi i rynkowymi – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT .

– Podczas procesu ewaluacji zostaną przeanalizowane także kwestie własności intelektualnej oraz warsztatowo opracowany model biznesowy – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Polski startup Codility z finansowaniem londyńskich inwestorów

PPNT w ramach projektu nawiązał współpracę z partnerami. Partnerami finansowymi są m.in. ValueTech Seed czy Enea Innowacje. Zaś branżowymi np. Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– Wiedza, kontakty biznesowe oraz doświadczenie branżowe partnerów wnoszą nie tylko istotną wartość merytoryczną do prowadzonego przez nas procesu komercjalizacji. Ale przede wszystkim dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia ich realnych potrzeb – podkreśla Katarzyna Wlaź.

Kogo PPNT zaprasza do programu

Do kogo PPNT kieruje program? Otóż, jak wskazuje, w programie szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji. A także pracują nad zupełnie nowymi, skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość, z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu.

CZYTAJ TAKŻE: PGNiG ma partnera do wspierania startupów

PPNT zainwestował dotychczas ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów. Chodzi o takie branże, jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Wyjścia z inwestycji umożliwiły uruchomienie kolejnego, piątego już, naboru pomysłów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podatek obrotowy już od września. Żywność będzie jeszcze droższa

Polska nie chce dłużej czekać z pobieraniem daniny od sprzedawców detalicznych. To, kiedy podatek ...

Jak rozwiązać umowę o pracę e-mailem?

Czy podczas pandemii koronawirusa można skutecznie wypowiedzieć umowę o pracę w formie elektronicznej? Tak, ...

Praca zdalna – Polacy chcą uregulowania zasad zdalnej pracy

Aż 86 proc. ankietowanych pracowników chce regulacji prawnych dla pracy zdalnej. Przed pandemią ponad ...

Koronawirus a biznes, pytania i odpowiedzi: co potrzeba do zasiłku

Na podstawie jakiego dokumentu pracownik ma prawo do zasiłku opiekuńczego w sytuacji nieoczekiwanego zamknięcia ...

Tarcza 7.0 to kolejny pakiet osłonowy dla przedsiębiorstw.

Tarcza 7.0 już obowiązuje. Co oznacza dla firm?

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów rozszerza możliwość korzystania z instrumentów wsparcia przedsiębiorców w zakresie: świadczenia ...

Zwycięzcy Kyiv Tech Hub 2020 to: Elomia, RE-leaf PAPER i Caretech.Human.

Kyiv Tech Hub 2020 – które start-upy wygrały?

W finale programu mentoringowego Polish-Ukrainian Startup Bridge wybrano trzy najbardziej obiecujące start-upy działające na ...