Polska krajem partnerskim targów The Hotel Show w Dubaju

Polska to kraj partnerski targów The Hotel Show Dubai 2021.
Panorama centrum Dubaju, ZEA. Źródło: Adobe Stock

Pawilon Polski będzie częścią najważniejszych w regionie targów kierowanych do branży hotelarskiej.

The Hotel Show Dubai to najdłużej działające i najważniejsze targi branży hotelarskiej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (ang. Middle East and North Africa – MENA). Podczas ich tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 31 maja-2 czerwca 2021 r. w Dubai World Trade Centre, Polska będzie krajem partnerskim.

Partnerstwo, którego celem strategicznym jest wzmocnienie relacji biznesowych i handlowych pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) w tym kluczowym dla branży hotelarskiej okresie, jest współtworzone przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) oraz Województwo Pomorskie. Instytucje te odegrają istotną rolę w zorganizowaniu wyjazdu do ZEA wiodących producentów najnowszych polskich produktów, usług, technologii dla branży hotelarskiej, które zostaną zaprezentowane w polskim pawilonie.

CZYTAJ TEŻ: Nieruchomości w ZEA szansą dla inwestorów

– Udział w targach The Hotel Show Dubai 2021, podobnie jak w innych ważnych wydarzeniach targowych w ZEA, jest częścią programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Światowej Wystawie Expo 2020, która odbędzie się w tym roku. Jego głównym celem jest promocja polskich firm oraz wspieranie ich w zacieśnianiu relacji biznesowych z partnerami na Bliskim Wschodzie – podkreśla Robert Tomanek, podsekretarz stanu w MRPiT.

– Krajową Izbę Gospodarczą łączy wieloletnie partnerstwo ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i mamy nadzieję, że relacje te będą się jeszcze pogłębiać, biorąc pod uwagę nasz udział w targach The Hotel Show Dubai oraz w zbliżającym się Expo 2020, w które również jesteśmy zaangażowani jako organizacja partnerska – dodaje Marek Kłoczko, wiceprezes i dyrektor generalny KIG.

Pomorze na The Hotel Show Dubai 2021

W polskim pawilonie swą ekspozycję będzie miało również województwo pomorskie będące jednym z najszybciej rozwijających się regionów Europy. Trójmiasto znalazło się niedawno w pierwszej piątce pod względem strategii bezpośrednich inwestycji zagranicznych w rankingu „FDI Global Cities of the Future 2021/2022”. Miasta oceniono pod względem potencjału gospodarczego, przyjazności dla biznesu, kapitału ludzkiego, stylu życia, łączności i efektywności kosztowej.

CZYTAJ TEŻ: Perspektywy współpracy z branżą hotelarską w ZEA

Wśród uczestników z Polski znajdzie się też MK Business Link, firma doradztwa biznesowego, która wspiera nawiązywanie profesjonalnych relacji pomiędzy Europą a Bliskim Wschodem, poprzez łączenie specjalistycznej wiedzy, zrozumienia obu kultur oraz szczegółowego rozeznania poszczególnych regionów i środowisk biznesowych. Firma będzie współdzielić stoisko z Krajową Izbą Gospodarczą. MK Business Link, jako oficjalny przedstawiciel The Hotel Show Dubai w Polsce, zapewni znaczące możliwości rozwoju wymiany biznesowej z krajami wchodzącymi w skład Rady Współpracy Zatoki (ang. Gulf Cooperation Council  – GCC). Członkami GCC są: Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym inauguracyjnym partnerstwem targów The Hotel Show Dubai. Jako jedna z wiodących platform zrzeszających przedsiębiorców jesteśmy niezmiernie dumni, że w pawilonie będzie ponad 30 polskich firm, które zaprezentują wysokiej jakości polskie produkty – komentuje Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business Link.

CZYTAJ TEŻ: ZEA. Kryzys szansą dla polskiego sektora cybersecurity

Od ponad 20 lat, The Hotel Show Dubai napędza i inspiruje zmiany w branży. Największe i najważniejsze targi branży hotelarskiej w regionie są miejscem spotkań hotelarzy, dyrektorów generalnych, projektantów wnętrz, menedżerów F&B, zespołów front of house, którzy szukają dostępu do produktów, informacji i inspiracji.

The Hotel Show Dubai po raz kolejny będzie częścią Middle East Design and Hospitality Week, największego i najważniejszego wydarzenia związanego z projektowaniem i hotelarstwem, łączącego cztery wspólnie organizowane imprezy, w tym The Hotel Show Dubai, INDEX, The Leisure Show i WORKSPACE.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

E-handel w Azji to wyzwanie, a chiński e-commerce to wzorzec

Polscy przedsiębiorcy eksportujący w formule cross border powinni podpatrywać chiński e-biznes. O tym, że ...

Fundusze unijne łatwiej jest pozyskać i rozliczyć

To efekt nowelizacji tzw. specustawy funduszowej. Chodzi o pakiet rozwiązań, które ułatwiają inwestowanie i ...

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieli firmom pożyczek, aby te mogły spłacić kredyty bankowe.

Agencja Rozwoju Przemysłu pomoże firmom spłacić kredyty

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieli przedsiębiorcom pożyczek na spłatę rat kredytowych. To pomoc dla firm, ...

Dane osobowe dłużnika należy usunąć po spłacie zobowiązania.

Dane osobowe byłych dłużników – ile może je przetwarzać?

Czy dane osobowe dłużnika powinny zostać usunięte, gdy spłaci on dług czy nadal można ...

Windykator w miejscu pracy to nic miłego.

Windykator w miejscu pracy – czy to możliwe?

Windykator w miejscu pracy to spory problem. Czy takie wizyty to standard? Ekspert wyjaśnia. ...

Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych

Opodatkowanie spółek komandytowych i jawnych to jedna ze zmian, które szykuje Ministerstwo Finansów w ...