Wakacje od ZUS z pułapkami. Niektórzy powinni się mocno zastanowić zanim skorzystają

Po raz pierwszy w grudniu tego roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z tzw. wakacji składkowych. Część z nich powinna się jednak mocno zastanowić zanim zdecyduje się na taki krok.

Nowy pomysł na zmiany w składce zdrowotnej. Oto, co proponuje Trzecia Droga

Posłowie Trzeciej Drogi wnieśli do Sejmu projekt zmian w składce zdrowotnej. Różni się on od pomysłu rządu.

Rozliczenie składki zdrowotnej: poszło sprawniej, ale zmiany są konieczne

Eksperci, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" przyznają, że roczne rozliczenie składki zdrowotnej w tym roku poszło sprawniej niż w poprzednim. Niemniej jednak potrzebne jest obiecane przez rząd uproszczenie.

Niektórzy przedsiębiorcy nie będą musieli płacić ZUS. Raz w roku

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza tzw. wakacje od ZUS. Ministerstwo Rozwoju szacuje, że z tego rozwiązania będzie mogło skorzystać ok. 1,7 mln osób.

Dowóz kateringu dla pracowników ze składką? Jest stanowisko ZUS

Wartość opakowań i koszty dostawy kateringu dla pracowników nie są objęte zwolnieniem ze składek ZUS.

To już ostatnie dni na roczne rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok

Tylko do 20 maja przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem liniowym, skalą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym, mogą złożyć roczne rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok.

Ile ZUS zapłacą firmy w 2025 roku? Są pierwsze wyliczenia

Składki na ZUS osób prowadzących działalność gospodarczą wzrosną w 2025 roku do 1754,74 zł miesięcznie - wynika ze wstępnych wyliczeń eksperta. Obecnie wynoszą 1600,32 zł.

Wakacje składkowe dla przedsiębiorców jeszcze w tym roku. Sejm przyjął ustawę

Jeszcze w tym roku mikroprzedsiębiorcy będą mogli skorzystać z tzw. wakacji składkowych - poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Urzędnicy szacują, że z nowego rozwiązania będzie mogło skorzystać ok. 1,7 mln osób.

Od bonusu dla pracownika za przeprowadzkę trzeba zapłacić ZUS

Firma musi uwzględnić w podstawie wymiaru należności dla ZUS kwotę dodatku wypłacaną w związku z z przeprowadzką w celu podjęcia zatrudnienia.

Składka zdrowotna: zbliża się ważny termin dla przedsiębiorców

W poniedziałek 20 maja 2024 r. mija termin na przekazanie do ZUS rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. Ten obowiązek mają przedsiębiorcy na skali, liniowym PIT oraz ryczałcie.

Kolejna porażka przedsiębiorczych matek przed Sądem Najwyższym

Prowadzący działalność może deklarować wysoką podstawę wymiaru składek, jeśli istnieją ku temu realne przesłanki ekonomiczne, a nie hipotetyczne.

Nie każdy przedsiębiorca skorzysta z wakacji od ZUS

W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem, który zakłada wprowadzenie tzw. wakacji od ZUS dla przedsiębiorców.

Będzie rewolucja w składce zdrowotnej. Ma być prostsza i niższa

Od 1 stycznia 2025 r. zmienią się zasady obliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne przez przedsiębiorców. Rząd przekonuje, że zyska na nich 93% wszystkich przedsiębiorców PIT.

Rząd zdecydował: będą wakacje od ZUS. Kto i jak z nich skorzysta

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zakłada wprowadzenie tzw. wakacji od ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców.

Współpraca z firmą byłego prezesa nie wyklucza preferencyjnego ZUS

Podjęcie współpracy z firmą, którego właścicielem jest prezes zarządu spółki, w której przedsiębiorca był wcześniej zatrudniony nie wyklucza możliwości skorzystania z preferencyjnych zasad opłacania składek ZUS.

Więcej firm skorzysta z wakacji składkowych. Rząd zmienia projekt ustawy

Z wakacji od składek ZUS będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy zgłosili do ubezpieczenia maksymalnie dziesięć osób.

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców do zmiany. Oto dwie propozycje rządu

Rząd rozważa dwie propozycje zmian w składce zdrowotnej: składka zryczałtowana lub uzależniona od przychodu lub dochodu (przedsiębiorca ma mieć wybór).

Sąd Najwyższy wydał wyrok ws. składek wspólnika dominującego

Wspólnik dominujący, posiadający 99 proc. udziałów w spółce z o.o., nie musi płacić składek ZUS - wynika z wyroku Sądu Najwyższego.