CloudFerro docenione przez Niemców i Polaków

Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą przyznano po raz pierwszy. Źródło: Adobe Stock

Firma CloudFerro została laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej. Wyróżnienie otrzymała za projekt CODE-DE dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR.

Polska firma CloudFerro otrzymała pierwszą Nagrodę Gospodarczą od Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przyznano za wdrożenie chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE, Niemieckiej Agencji Kosmicznej (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, DLR).

Kosmiczne wdrożenie

Przypomnijmy, że projekt, za który CloudFerro otrzymało nominację do nagrody, to realizacja wartego ponad 5 mln euro kontraktu na zaprojektowanie, budowę i rozwój nowej chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE. Oferuje ona niemieckim podmiotom publicznym, naukowym i gospodarczym dostęp do danych satelitarnych oraz ich pochodnych w ramach europejskiego programu Copernicus, wraz z możliwością ich przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

CZYTAJ TEŻ: Jest polska odpowiedź na zdalną pracę. To biuro na kółkach

– Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Szczególnie że dotyczy zaawansowanych technologicznie usług, w szczególności wdrożenia i obsługi chmury obliczeniowej dla jednej z największych w Europie agencji kosmicznych – mówi Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Szybka ładowarka do aut elektrycznych. Ma ją polski start-up

CloudFerro tworzy i obsługuje chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Z jego rozwiązań korzystają firmy i instytucje naukowe, m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), EUMETSAT, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), Mercator Ocean International czy EGI.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up konkuruje ze Škodą na elektryki w Pradze

– Już wygrana w przetargu DLR z naprawdę silną, międzynarodową konkurencją, a następnie realizacja projektu infrastruktury chmurowej dla platformy CODE-DE, były dla nas ogromną nobilitacją. Nagroda to dodatkowe potwierdzenie wysokich kompetencji całego zespołu CloudFerro zaangażowanego w projekt – dodaje Maciej Krzyżanowski.

Satelitarne dane w chmurze

Platforma oferuje ponad 18 PB (petabajtów) danych z satelitów Sentinel i Landsat, które mogą być przetwarzane bezpośrednio w chmurze. CloudFerro wygrało przetarg na jej stworzenie w 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: Mycie auta po estońsku – oszczędność czasu i wody

– Na potrzeby realizacji projektu dla DLR stworzyliśmy nowe centrum serwerowe w Niemczech. Dzięki temu dane CODE-DE są przechowywane lokalnie i spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa DLR – wyjaśnia Maciej Krzyżanowski.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up pomoże w leczeniu choroby wieńcowej

– Platformę będziemy realizować aż do 2022 roku, z możliwością przedłużenia umowy. Liczymy, że doświadczenie z projektu CODE-DE zaowocuje współpracą z kolejnymi instytucjami i firmami na rynku niemieckim oraz w innych krajach – dodaje prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy w pełni naturalny środek ochrony przed promieniami UV

Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą przyznano po raz pierwszy. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 25-lecia działalności Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Potrójne kosmiczne dofinansowanie dla Creotech Instruments

Creotech Instruments zdobyło niemal 26,5 mln zł dofinansowania z NCBR. Konkursowe dotacje spółka wykorzysta ...

Zmiany w prawie pracy – zawieszenie świadczeń socjalnych

Tarcza 4.0. wprowadziła zmiany w zakresie gromadzenia i wydatkowania środków dotychczas przeznaczonych na szeroko ...

Skarbówka uwzględni koronawirusa przy płatności podatków

Jeśli przedsiębiorca przez koronawirusa będzie miał kłopoty z płatnością podatków, może wystąpić z wnioskiem ...

Biznes otwiera się na osoby niepełnosprawne

Szukając rezerw kadrowych, pracodawcy, w tym duże znane firmy, coraz częściej sięgają po kandydatów ...

Więcej pieniędzy na pożyczki płynnościowe. Więcej firm skorzysta

Do przedsiębiorców trafi co najmniej 150 mln zł więcej, choć póki co nabór wniosków ...

Postojowe razy trzy i szersze zwolnienia ze składek ZUS

Postojowe wypłacane trzy razy i zwolnienia ze składek dla ZUS dla szerszego kręgu przedsiębiorców ...