CloudFerro docenione przez Niemców i Polaków

Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą przyznano po raz pierwszy. Źródło: Adobe Stock

Firma CloudFerro została laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej. Wyróżnienie otrzymała za projekt CODE-DE dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR.

Polska firma CloudFerro otrzymała pierwszą Nagrodę Gospodarczą od Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przyznano za wdrożenie chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE, Niemieckiej Agencji Kosmicznej (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, DLR).

Kosmiczne wdrożenie

Przypomnijmy, że projekt, za który CloudFerro otrzymało nominację do nagrody, to realizacja wartego ponad 5 mln euro kontraktu na zaprojektowanie, budowę i rozwój nowej chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE. Oferuje ona niemieckim podmiotom publicznym, naukowym i gospodarczym dostęp do danych satelitarnych oraz ich pochodnych w ramach europejskiego programu Copernicus, wraz z możliwością ich przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

CZYTAJ TEŻ: Jest polska odpowiedź na zdalną pracę. To biuro na kółkach

– Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Szczególnie że dotyczy zaawansowanych technologicznie usług, w szczególności wdrożenia i obsługi chmury obliczeniowej dla jednej z największych w Europie agencji kosmicznych – mówi Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Szybka ładowarka do aut elektrycznych. Ma ją polski start-up

CloudFerro tworzy i obsługuje chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Z jego rozwiązań korzystają firmy i instytucje naukowe, m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), EUMETSAT, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), Mercator Ocean International czy EGI.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up konkuruje ze Škodą na elektryki w Pradze

– Już wygrana w przetargu DLR z naprawdę silną, międzynarodową konkurencją, a następnie realizacja projektu infrastruktury chmurowej dla platformy CODE-DE, były dla nas ogromną nobilitacją. Nagroda to dodatkowe potwierdzenie wysokich kompetencji całego zespołu CloudFerro zaangażowanego w projekt – dodaje Maciej Krzyżanowski.

Satelitarne dane w chmurze

Platforma oferuje ponad 18 PB (petabajtów) danych z satelitów Sentinel i Landsat, które mogą być przetwarzane bezpośrednio w chmurze. CloudFerro wygrało przetarg na jej stworzenie w 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: Mycie auta po estońsku – oszczędność czasu i wody

– Na potrzeby realizacji projektu dla DLR stworzyliśmy nowe centrum serwerowe w Niemczech. Dzięki temu dane CODE-DE są przechowywane lokalnie i spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa DLR – wyjaśnia Maciej Krzyżanowski.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up pomoże w leczeniu choroby wieńcowej

– Platformę będziemy realizować aż do 2022 roku, z możliwością przedłużenia umowy. Liczymy, że doświadczenie z projektu CODE-DE zaowocuje współpracą z kolejnymi instytucjami i firmami na rynku niemieckim oraz w innych krajach – dodaje prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy w pełni naturalny środek ochrony przed promieniami UV

Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą przyznano po raz pierwszy. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 25-lecia działalności Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

StentSolution ma przyczynić się do rozwiązania problemu, jakie jest utrzymanie drożności wykonanych pomostów tętnic.

Polacy pracują nad biodegradowalnym stentem zewnętrznym

Eksperci zrzeszeni wokół StentSolution pracują nad biodegradowalnym stentem zewnętrznym, wykorzystywanym w najczęściej wykonywanej procedurze ...

Nie każdy zestaw będzie opodatkowany jedną stawką VAT

Zestaw przekąsek nie będzie pod względem ekonomicznym jedną, kompleksową całością. Sprzedaż takiego zestawu trzeba ...

Będą nowe wnioski o interpretacje podatkowe

Minister Finansów zmieni wnioski o wydanie interpretacji podatkowych. Chodzi o druki ORD-IN oraz ORD-WS. ...

Rozwód wspólnika - jak podział majątku wpłynie na spółkę?

Spółka cywilna, a rozwód wspólnika – co z majątkiem spółki?

Czasami sprawy prywatne mogą wpłynąć na sytuację spółki. Czy taką okolicznością jest rozwód wspólnika ...

Tarcza branżowa – które firmy nie zapłacą składek ZUS?

Jedną z form pomocy dla firm przewidzianej w tarczy branżowej jest zwolnienie ze składki ...

ZEA. Kryzys szansą dla polskiego sektora cybersecurity

Społeczeństwo Bliskiego Wschodu jest ważnym odbiorcą technologii, rozrywki online, mediów cyfrowych i  społecznościowych. A ...