Podstawowym prawem pracownika jest prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowe Kadry & Płace

Urlop wypoczynkowy a ekwiwalent za urlop

Czy można przenieść urlop wypoczynkowy na następną umowę zamiast ekwiwalentu?

Kadry & Płace

Full stack developer - na tym stanowisku programiści są rozchwytywani

Ile zarabia się w polskich startupach?

Zarobki w startupach zależą od wielu czynników. Są wśród nich m.in. sytuacja finansowa założycieli, kondycja spółki i sposób jej finansowania, etap rozwoju oraz moment, w którym startup będzie chciał uzyskać pierwsze przychody.

Zapomoga z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - komu możną ją przyznać?

Środki z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych można przeznaczyć na rożne cele. Pracodawca gromadzi je na oddzielnym rachunku bankowym i wydaje na potrzeby socjalne osób uprawnionych do korzystania z nich.

Nowy pracownik nie zna szefa i swoich obowiązków

Katalog błędów popełnianych przez pracodawców w procesie tzw. onboardingu zaczyna się od nieodpowiedniego wprowadzenia pracownika w nową rolę i zakres obowiązków.

Trzy powody, dla których Orange Flex to najlepsza oferta dla Twojej firmy

Prowadzisz własną działalność i szukasz korzystnej oferty dla firm? Poznaj Orange Flex – atrakcyjne rozwiązanie przygotowane przez Orange. Oto trzy powody, dla których warto wybrać Orange Flex dla Firm.

Kompetencje przyszłości – na co stawiają dzisiejsi nastolatkowie?

Aby stwierdzić, jakie umiejętności będą niezbędne w pracy w nieodległej przyszłości, warto przyjrzeć się planom najmłodszych w zakresie kształtowania i rozwijania kompetencji. Na jakie kompetencje wskazują teraz nastolatkowie?

Przerywany czas pracy - kiedy można go stosować?

Przerywany system pracy, wprowadzany jest w przedsiębiorstwach cechujących się bardzo dużym natężeniem pracy w określonych porach dnia a przez pozostałą cześć dnia zapotrzebowanie na pracę jest bardzo niewielkie lub nie ma go wcale.

Powraca najbardziej niszczycielski cyberwirus. Firmy mają powody do obaw

Na początku 2021 r. Europol oraz organy ścigania ośmiu krajów połączyły siły, by zlikwidować rozproszoną infrastrukturę dystrybuującą malware (złośliwe oprogramowanie) o nazwie Emotet.

Ile bakterii może być w żywności w Chinach? Pilna zmiana dla eksporterów

Eksporterzy żywności do Chin już od dziś (22 listopada 2021 r.) muszą spełniać nowe wymogi sanitarne. Jeśli okaże się, że ich produkty są niezgodne z nowym prawem, czeka ich blokada na chińskim rynku.

1 mln zł na konopie. Startup szuka alternatywy dla białka zwierzęcego

East Hemp Group to innowacyjna firma z Lublina, która otrzymała właśnie 1 mln zł na rozwój nowatorskiego projektu z wykorzystaniem konopi siewnych. Chodzi o stworzenie wysokoprocentowego izolatu białka roślinnego.

Ekspansja na rynku indyjskim. Jak polscy przedsiębiorcy mogą znaleźć wsparcie?

Choć Indie są postrzegane jako jeden z najbardziej przyszłościowych rynków eksportowych to każda firma tam działająca powinna być świadoma wielu wyzwań, od uciążliwej administracji począwszy aż po przeciążoną infrastrukturę i utrudnioną logistykę.

Firmowa wigilia – znów jej nie będzie? Pracodawcy mają kłopot

Wiele wskazuje na to, że – podobnie jak w ubiegłym roku - wigilie online i paczki wysyłane na home office zdominują grudniową rzeczywistość firm. Wszystkiemu winna jest pandemia i duża liczba zakażeń.

Due diligence - dbasz o bezpieczeństwo inwestycji? Przeprowadź to badanie

Przedsiębiorstwo, które planuje ulokować środki czy to w nieruchomość, czy w zakup innej firmy powinno podjęcie decyzji poprzedzić analizą due diligence. To swoisty zawór bezpieczeństwa dla inwestora.

Moglibyśmy być prymusem jeśli idzie o eksport żywności do Chin

Kraje dobrze współpracujące z Chinami robią na tym nieprawdopodobne biznesy, a my z jednej strony mamy olbrzymie potencjalne możliwości, a z drugiej niewielką skuteczność – mówią Ireneusz Ozga, prezes i Jerzy Glinka, przewodniczący rady nadzorczej Vici Group.

Więcej czasu na rozliczenie nadwyżki z Tarczy Finansowej 2.0

Przedsiębiorcy będą mieli 6 tygodni więcej na rozliczenie nadwyżki z Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Fundusz Rozwoju. Nowy termin to 15 marca 2022 r.

Smart fair w Hongkongu dobre dla polskich MŚP

Czy inteligentne targi w Hongkongu to kierunek spotkań biznesowych i handlowych, który będzie się dynamicznie rozwijał w następnym roku i w kolejnych latach?

Czy pracownik może odmówić wykonania polecenia pracodawcy z powodu pandemii?

W okresie pandemii COVID-19 pojawiają się przypadki, w których pracownicy odmawiają świadczenia pracy, bo boją się zarażenia koronawirusem. Czy pracownik w obawie przed COVID-19 może odmówić wykonania polecenia pracodawcy?

Nowe oprogramowanie w firmie? Pracownicy będą wściekli

Nie lubimy zmian w pracy, te nas najzwyczajniej frustrują – takie wnioski płyną z najnowszego badania firmy analitycznej Gartner. Wśród największych zmór pracowników są wdrożenia nowych systemów IT.

Wezwanie do zapłaty - kiedy je wysyłamy i co powinno zawierać?

Wezwanie do zapłaty jest oficjalnym pismem, które wierzyciel kieruje do dłużnika. Znajdują się w nim informacje o zadłużeniu i prośba o jego uregulowanie w określonym terminie. Wezwanie do zapłaty daje możliwość dochodzenia należności od wierzyciela.